אהרון מלצר חזר לחיים ותרם למד”א אופנוע להצלת חיים

תרומת אופנוע מד"א (צילום: אלירן אביטל, דוברות מד"א)

אהרון מלצר, בן 73 מקריית מוצקין לקה לפני כחצי שנה בדום לב והתמוטט ברחוב, סמוך לביתו. עוברי אורח אשר הבחינו בו, התקשרו מיד למד”א והחלו בביצוע פעולות החייאה בסיסיות בהדרכת החובש במוקד.

בתוך כשלוש דקות הגיע למקום פראמדיק כונן במד”א איציק שושן, שהחל מיד לבצע באהרון פעולות החייאה מתקדמות, שכללו מתן מכות חשמל ממכשיר הדפיברילטור בו הוא מחזיק, והעביר אותו תוך כדי המשך ביצוע פעולות החייאה לניידת לטיפול נמרץ של מד”א שהגיעה במהירות למקום. במהלך הנסיעה לבית החולים, ליבו של אהרון שב לפעום והוא חזר לחיים.

שבוע לאחר המקרה מלצר, שוחרר מבית החולים, לאחר שבליבו הושתל קוצב לב והחליט שמעבר להצלת החיים שלו, הוא רוצה לסייע להציל חיים נוספים. יחד עם אשתו אן ובנו ארז, תרם אופנוע רפואת חירום לארגון מד”א, שהצטרף למאות האופנועים שפועלים במסגרת מד”א, ושבאמצעותם מגיעים החובשים והפראמדיקים במהירות לחולים, פצועים ומצילים חיי אדם.

מלצר, מהנדס חשמל במקצועו, אב לשלושה, סב לשבעה ובן לזאב בן ה-97, מספר:

כמה שבועות לאחר המקרה, כבר חזרתי לעבוד, לנהוג, לבלות עם משפחתי ועם חברים. יש לי לקוחות שאפילו לא ידעו שקרה משהו, כי לא נעדרתי להרבה זמן. האופנוע שתרמתי יחד עם משפחתי למען הצלת חיים במסגרת מד”א הוא תודתי הענקית לארגון שהציל את חיי שלי, כשטיפל בי באופן מהיר, מסור ומקצועי. אם בזכות האופנוע הזה שיגיע במהירות לחולים ופצועים, ינצלו חיים אפילו של עוד אדם אחד, לא יהיה מאושר ממני. התרגשתי לפגוש את לביב והבי, פראמדיק מד”א שירכב על האופנוע, ואני מודה למגן דוד אדום מכל הלב, תרתי משמע.
תרומת אופנוע מד”א (צילום: אלירן אביטל, דוברות מד”א)

פראמדיק מתנדב מד”א איציק שושן מחיפה:

המקרה של אהרון מדגיש עד כמה במקרים של דום לב קריטי להתחיל לבצע פעולות החייאה במהירות, שכוללות עיסויים ומתן מכות חשמל ממכשיר הדפיברילטור. אני ממליץ לכל מי שיכול להתנדב במגן דוד אדום או לפחות לעבור קורס עזרה ראשונה במד”א, כך שבמקרה כמו זה של אהרון, יוכל להציל חיים.
תרומת אופנוע מד”א (צילום: אלירן אביטל, דוברות מד”א)
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור בריאות בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו