פרס הוקרה על יחס אנושי וטיפול איכותי הוענק לד”ר ורד אלטמן ממרפאת כללית באיינשטיין בחיפה

פרס דניאלי הוענק בהפתעה לד”ר ורד אלטמן, ממרפאת כללית באיינשטיין בחיפה כהוקרה על יחסה האנושי והטיפול האיכותי שהיא מעניקה.

ד”ר ורד אלטמן, מומחית ברפואת משפחה במרפאת כללית באיינשטיין היתה בעיצומה של קבלת קהל כאשר לחדרה נכנסו לפתע עידית ערמון מטופלת של ד”ר אלטמן, המנהלת הרפואית של כללית במחוז ד”ר לילך צולר, וחבריה לצוות: אורית פיינגולד המנהלת האדמינסטריטיבית ומלי אפטוב מנהלת הסיעוד במרפאה, יחד עם נציג פרס דניאלי. לד”ר אלטמן המופתעת הוענקו תעודה ועציץ והוסבר לה כי בהמלצת המטופלת שלה נבחרה כרופאה המצטיינת השבועית במסגרת פרס דניאלי המוענק לרופאי משפחה בהמלצת מטופליהם, כהוקרה על יחס אנושי יוצא דופן.

במסגרת פרס דניאלי הוחלט השנה להעניק מידי שבוע תעודת הוקרה לרופא עליו המליץ מטופל. לבסוף, נערך טקס מרשים בבנייני האומה ובו מוענק פרס מבין כל הרופאים המומלצים, על פי החלטת וועדה המורכבת מאנשי ציבור משמעותיים.

הפרס מוענק לזכרה של דניאלי זוננפלד ז”ל, שחלמה ללמוד רפואה אך חלומה נקטע עת נהרגה בתאונת דרכים קטלנית בשובה מהתנדבות בבית חולים. ברוחה של דניאלי ז”ל מוקדש הפרס לקידום נושא היחס האנושי של רופא המשפחה.

בתעודה שהוענקה לד”ר אלטמן צוטטו דברי ההמלצה של המטופלת: “מזה כ-10 שנים, ד”ר ורד אלטמן היא רופאת המשפחה שלי. בכל מקרה שאני מגיעה אליה, היא קשובה ואמפטית במידה מקסימלית, שלא ראיתי בכל השנים הארוכות בהן אני מטופלת בקופ”ח. בנוסף, ד”ר אלטמן הצילה אותי פשוטו כמשמעו, בהקשבה והכלה מלאים בחודשים רבים בהם חיכיתי לטיפול. היא מילאה באופן מושלם את המשפט ”במקום בו אין אדם, הייה אדם”.

ד”ר אלטמן למדה רפואה בטכניון כעתודאית, עשתה סטאז’ בבי”ח רמב”ם ושירות צבאי כרופאה. התמחתה במחלקה לרפואת משפחה בחיפה, המשותפת לכללית ולטכניון. במהלך השנים היתה רופאת משפחה ובהמשך מנהלת מרפאות כללית בטירת הכרמל ובדלית אל כרמל. בנוסף, על העבודה הקלינית וניהול המרפאות, עסקה ב- 2 המרפאות בהוראת סטודנטים, סטאז’רים ומתמחים. בהמשך היתה רופאה עצמאית מטעם כללית, במקביל לעיסוק בבקרת תרופות – מחלות  קשות, בהנהלה רפואית המחוז. מתחילת השנה הינה רופאת משפחה במרפאת איינשטיין חיפה.

ד”ר אלטמן, אוהבת את רפואת המשפחה כתחום המאפשר התייחסות כוללנית למטופל, כאל אדם שלם – גוף ונפש שהינו חלק ממעגל משפחה וחברה. רופא המשפחה יכול ואמור לבחון את השפעות הגומלין ההדדיות בין המעגלים הללו.  מבחינתה, זה מקצוע משמעותי המחייב גם מעקב והיכרות ארוכי הטווח והיא אוהבת את הקשר האמיץ שנוצר לאורך השנים עם המטופלים. על אף האילוצים והעומס, היא מדגישה שבעבורה זהו מקצוע מדהים ומשמעותי.

כשנשאלה מה גרמה לה  קבלת הפרס הגיבה: “וואו קשה להביע את התחשוה במלים…. התרגשות עצומה, סיפוק גדול מאד, שמחה גדולה. אישור שהדרך שלי נכונה וטובה ומוטיבציה גדולה להמשיך בדרך זו.”

פרס דניאלי לד”ר ורד אלטמן (צילום: כללית)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.