"מון שרי", ההולנדי של מכבי חיפה הוביל את הירוקים לניצחון 3:4 על הפועל רעננה • בעיות קשות בהגנה של מכבי

צ'רון שרי, הביא את המפנה - מכבי חיפה (צילום: שי מזור)

עונת 2019-20 בליגת העל לכדורגל נפתחה אתמול במותחן רב שערים ב"סמי עופר", בו הירוקים ניצחו את הקבוצה מהשרון בדקות הסיום. צ'רון שרי, שחקן החיזוק ההולנדי, עלה מהספסל במחצית הראשונה ובישל שני שערים, לאחר שמכבי חיפה הייתה בפיגור מספר פעמים במשחק. ניקיטה רוקאביצה הצטיין עם צמד ובישול, למרקו בלבול צפוי כאב ראש לא קטן עם ההגנה החלשה של הקבוצה.

חבשי ורוקאביצה - אחד המצטיין של המשחק, השני הגיבור הטראגי (צילום: שי מזור)
חבשי ורוקאביצה – אחד המצטיין של המשחק, השני הגיבור הטראגי (צילום: שי מזור)

חורים בהגנה
17,000 הצופים שהגיעו אתמול ל"סמי עופר" הזיעו בלחות ובחום של סוף אוגוסט, אבל גם נהנו ממשחק "חם" של שתי קבוצות שלא ויתרו. למרות שבעת השערים שנפלו במשחק והתוצאה הצמודה יחסית, רעננה כבשה ב-3 מתוך 4 מצבים אליה הגיעה כל המשחק, בעיקר הודות להגנה של מכבי. בסופו של דבר, מכבי חיפה יכולה להיות אופטימית מהחלק ההתקפי האיכותי שיש לה העונה, אך מצד שני, צריכה להיות מודאגת מאוד מהעורף החלש מאוד בהגנה וממספר שחקנים שהטעויות שלהם מרבות לעלות בשערים קריטיים לקבוצה.

מוחמד עוואד - מכבי חיפה (צילום: שי מזור)
מוחמד עוואד – מכבי חיפה נגד רעננה (צילום: שי מזור)

אוהדי מכבי יכולים להתמוגג מהחוד העשיר הקיים בסגל:
ניקיטה רוקאביצה, שכבש אתמול את השער השלישי, הרביעי ובישל את הראשון, מוחמד עוואד וירדן שועה, שהראו כמה הם מסוכנים כשאיימו על שער היריבה ו…צ'רון שרי, הדובדבן שבקצפת. האחרון פתח על הספסל, כשהמאמן מרקו בלבול טען שהשחקן עדיין לא כשיר ל-90, אך עלה כבר בדקה ה-29, לאחר שמכבי חיפה מצאה את עצמה בפיגור של של שני שערים מטעויות קשות בהגנה של עיאד חבשי ואליסון דוס סאנטוס. ההולנדי עלה בהתלהבות וליהטט באגף השמאלי. הבישול הראשון שלו הגיע, לאחר שהגביה כדור קרן מדויק לראשו של עיאד חבשי שהשווה את התוצאה ל 2:2.

מכבי חיפה נגד רעננה (צילום: שי מזור)
מכבי חיפה נגד רעננה (צילום: שי מזור)

הבישול השני של ההולנדי הגיע במחצית השניה, בישורת האחרונה של המשחק, כששרי הגביה עוד כדור מדויק, הפעם מאגף ימין לראשו של רוקאביצה, שנגח אותו פנימה והשווה ל 3:3. מלבד שני הבישולים, ההולנדי לא הפסיק לרוץ, עשה גם הגנה והגביה את כדורי הקרן שבד"כ מצאו ראש חיפאי, עושה רושם שכבר הרבה זמן לא ראו ב"סמי עופר", זר כה רעב לכדור ואיכותי.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
cheronshri
צ'רון שרי, הביא את המפנה (צילום: שי מזור)

חבשי חלש
זה לא סוד שההגנה של מכבי חיפה חלשה ולא יציבה, זה לא סוד ששחקנים דוגמת דוס סאנטוס וחבשי, עולים לאוהדי מכבי בהרבה דפיקות לב וגם בשערים שהקבוצה סופגת כשהאחרון, נמצא בתקופה מאוד לא טובה בקריירה שלו, חבשי כבר ביצע טעות גורלית במשחק החוץ בשטרסבורג, כשהכשיל את שחקן היריבה הצרפתית, גרם לפנדל והורחק (יש כאלה שטוענים שזה למעשה מה שגמר את הסיפור במפגש מול הצרפתים).
גם במשחק מול רעננה, למרות שכבש את שער השוויון ב 2:2, חבשי גרם לשער הראשון שמכבי ספגה באיבוד כדור שטותי, נגע בידו במחצית השניה ברחבה וגרם לפנדל ולשער השלישי של רעננה, וביצע עוד מספר טעויות של חוסר ביטחון שלא אמורות לקרות לבלם ברמתו, מה שמתחיל להסתמן כבעיה שהיא מעבר למקצועית ויותר מנטלית.

רוקאביצה וארד חוגגים ניצחון ירוק - מכבי חיפה בכדורגל (צילום: שי מזור)
רוקאביצה וארד חוגגים ניצחון ירוק (צילום: שי מזור)

דוס סאנטוס מסכן את הגנת מכבי
גם הבלם אליסון דוס סאנטוס לא הה חף מטעויות אך במקרה של הנ"ל, ברור לכולם שזה שחקן שנמצא כרגע כברירת מחדל. עד אמצע ספטמבר (תום חלון ההעברות), יש למכבי זמן להביא לפחות עוד בלם איכותי שנחוץ לקבוצה כמו אוויר לנשימה. בשבוע הבא הדרבי מול הפועל חיפה ומה שהספיק אתמול מול הפועל רעננה הבינונית, לא יספיק להמשך העונה מול קבוצות אחרות בליגת העל, התשובות, אצל בלבול המאמן וההנהלה.

השער השני של האורחים מרעננה, ההגנה של מכבי שוב לא מתפקדת (צילום: שי מזור)
השער השני של האורחים מרעננה, ההגנה של מכבי שוב לא מתפקדת (צילום: שי מזור)
אוהדי מכבי חיפה, חם מאוד בחוץ אבל גם בלב (צילום: שי מזור)
אוהדי מכבי חיפה, חם מאוד בחוץ אבל גם בלב (צילום: שי מזור)
מכבי חיפה נגד רעננה (צילום: שי מזור)
מכבי חיפה נגד רעננה (צילום: שי מזור)
אוהדים - אוהדי מכבי חיפה (צילום: שי מזור)
אוהדי מכבי חיפה (צילום: שי מזור)

לא ניתן להגיב