מכבי חיפה 2019-2020 אולי הפעם? סקירה נרחבת לקראת פתיחת העונה ופרשנות – אודי דהן

מכבי חיפה בכדורגל (צילום: האתר הרשמי)

בחיפה מקווים לפתיחת עונה רעננה

ההתרגשות בשיאה, הקהל כרגיל לא מאכזב ויגיע בהמוניו. מחר יום שבת, 24/8/2019 בשעה 18:00 ,מכבי חיפה תעלה למשחק הראשון של העונה, מול הפועל רעננה .13,200 מנויים כבר נרכשו על ידי אוהדי הקבוצה, שזה אפילו יותר משנה שעברה. ובמידה והפתיחה תהיה טובה, מאמינים במועדון שכמות עוד תגדל.

מאכזבה לאכזבה – האוהדים הורגלו
הציפייה כמו בכל עונה, היא שמכבי חיפה תדרוס את הליגה. הרי את כל התנאים יש: בעל בית עשיר ויציב, קהל אוהדים הכי גדול בארץ, מתקני אימונים ומגרש הכי יפים וטובים שיכולים להיות. אז למה שזה לא ייקרה?
את התוצאות של העונות האחרונות ,כולנו יודעים זה פשוט לא קורה, ולא רק שזה לא קורה, זה נגמר מהר מאוד ומתפוצץ חזק בפרצוף.

מרקו בלבול, הצליח לייצב את הקבוצה
השנה (ואהיה זהיר בדבריי), ההרגשה והתחושה היא קצת שונה משנים ועונות אחרות. וזה בגלל,הדרך בה סיימה מכבי חיפה, את העונה הקודמת. מרקו בלבול, הצליח לייצב את הקבוצה, לשנות את צורת המשחק, מה שהוביל את הקבוצה למקום שני ולהשתתפות במפעל האירופי. החוויה אומנם הסתיימה מהר מאוד, אבל צמד המשחקים, מול שתי הקבוצות מאירופה, הראו שיש למכבי חיפה, קבוצה טובה, חזקה ואיכותית. ולכן הציפייה מהעונה הקרובה היא לגיטימית, זאת ועוד, כאשר חוץ מביתר ירושלים שקנתה כל מה שזז, שאר הקבוצות לא התחזקו ואף נחלשו. וזה מה שנותן בטחון לאנשי המועדון, האוהדים והפרשנים לנבא, שזו העונה של הירוקים, והעונה הזאת סוף סוף תסתיים עם תואר האליפות .

אוהדי מכבי חיפה (צילום: ירון כרמי)

דובר המועדון מר דודו בזק ל "חי פה":

"אני מצפה שהאוהדים בכל העונה, בכל חודש, יום ורגע נתון בעונה הקרובה ילכו בתחושת גאווה ושמחה".

במועדון הבינו שקהל שמח זה קהל תומך. המטרה היא לגרום לקהל, להיות גאה ומרוצה ממה שהוא רואה מהקבוצה שלו. בשיחה עם אוהדים מובילים ושרופים, הופתענו לגלות שרף הציפיות השתנה, וזאת לאור האכזבות שהם חוו בשנים האחרונות. האוהדים לא מדברים על אליפות…

אופיר אזולאי אוהד ותיק אמר ל"חי פה"

אני מצפה שנהיה רלוונטיים. גם אם לא ניקח אליפות, עדיין אני רוצה לראות שיפור משנה שעברה, לראות התקדמות כזאת שאפשר יהיה להמשיך ולבנות את הקבוצה בלי מהפיכות בקיץ. 10 נק הפרש ומטה ממקום ראשון יספק אותי העונה

נמרוד הוד אוהד שרוף  אמר ל "חי פה"

שמכבי חיפה תחזור לימים שבהם היא הטילה אימה על הליגה, לימים שכשהקבוצה האורחת הייתה בכניסה לחיפה היא כבר הייתה בפיגור 2:0.

התואר האחרון מחזיקת גביע המדינה – האוהדים רוצים יותר – תמונה : האתר הרשמי

הציפייה שלי, כפרשן וכאוהד, היא שנחזור להיות קבוצה דומיננטית, כזאת שמאיימת על תארים.
מכבי חיפה, נכנסת לשנתה התשיעית ללא תואר משמעותי ( למעט גביע המדינה). למועדון בסדר גודל של מכבי חיפה, כל עונה ללא תואר אליפות היא כישלון. אבל השנה, הדברים נראים ומרגישים אחרת. מכבי חיפה חייבת, אבל חייבת לפתוח את העונה בצורה טובה חייבת לנצח את  משחק הפתיחה של העונה, ולהגיע למחזור ה 4 עם מלאו הנקודות. תוך כדי שהיא עוברת בדרך, דרבי ומגיע למשחק מול מכבי תל אביב, בשיא הכושר והביטחון.  
נצחון על מכבי תל אביב, במחזור ה-4 לא יבטיח אליפות כמובן, אבל ייתן פוש רציני ויבהיר את התמונה לאן העונה הזאת הולכת. מכבי חיפה חייבת לעשות 4 מ  4, בשביל לבסס עצמה כמוליכת הליגה, וכמתמודדת ראשית לתואר האליפות.  ארבעת המשחקים הקרובים של הקבוצה, הם מול הפועל רעננה במחזור ה 1,  דרבי חיפאי במחזור ה 2 , קרית שמונה מחזור 3 ומכבי תל אביב מחזור 4.
בשורה התחתונה: 12 נקודות בתום המחזור ה-4 ומכבי חיפה הולכת לעונה טובה.

חדשות אחרונות  מהמועדון לקראת העונה הקרובה

ספונסר חדש – טרפילוג
מועדון הכדורגל מכבי חיפה, חתם על הסכם חסות חדש עם חברת Traffilog (טרפילוג). במסיבת עיתונאים רשמית באצטדיון סמי עופר, השיקה הקבוצה את הסכם שיתוף הפעולה עם המותג החדשני.
רוברט יזרעאלי, הבעלים והמנכ"ל של החברה אמר: "קודם כל תודה רבה. אני מאוד גאה וגם נרגש להיות ספונסר של מכבי חיפה. שיהיה בהצלחה". לקראת העונה הקרובה הוסיף: "אנו מתרגשים לקראת העונה הקרבה ושמחים להיות חלק מתרבות הספורט בישראל בכלל ומועדון הכדורגל החזק והוותיק – מכבי חיפה בפרט. אני מאחל לשחקנים, למאמן ולצוות המקצועי עונה מוצלחת!".

שומרים על הבית  – החתמת שחקני הבית לשנים הקרובות
שני הקפטנים של מכבי חיפה, שגדלו במחלקת הנוער של המועדון, האריכו השבוע את חוזיהם כאשר חתמו על חוזים חדשים לשנים הבאות. ביום שלישי חתם אעיד חבשי על חוזה עד שנת 2024 וביום חמישי חתם נטע לביא על חוזה עד 2023. מנכ"ל המועדון, אסף בן דוב אמר לאחר ההחתמות: "שמנו לנו למטרה לשמור על השחקנים המובילים שלנו לשנים הבאות ונמשיך להחתים את השחקנים הצעירים שלנו על חוזים ארוכי טווח מתוך ראייה לעתיד הקרוב ולשנים הבאות".

נטע וחבשי - שומרים על שחקני הבית לשנים הקרובות (צילום: האתר הרשמי)
נטע וחבשי – שומרים על שחקני הבית לשנים הקרובות (צילום: האתר הרשמי)

הרכש האחרון עד כה
צ'ירון שרי (31), חתם  במועדון לשנתיים הקרובות. הקשר ההולנדי סיכם  את תנאיו, באמצעות סוכניו אריאל בוזורגי וזיו שטרנברג ואף עבר את הבדיקות הרפואיות וחתם באופן רשמי. מיד לאחר חתימתו, אמר שרי לאתר הרשמי: "אני מאושר להצטרף למכבי. אני פה כמה ימים וזה כבר מרגיש לי ולמשפחה שלי כמו בית חדש. החבר'ה והמועדון העניקו לי קבלת פנים חמה ואני כבר לא יכול לחכות באצטדיון המדהים שלנו לאוהדים הירוקים. יאללה מכבי".

צ'ירון שרי - הדובדבן שבקצפת חותם במכבי חיפה. (צילום: האתר הרשמי)
צ'ירון שרי – הדובדבן שבקצפת חותם במכבי חיפה. (צילום: האתר הרשמי)

מכבי חיפה חייבת לעצמה ולאוהדיה עונה טובה כרגע הכל נראה שזה הולך לשם – ימים יגידו
הישארו איתנו כאן במדור לדיווחים ופרשנות במהלך העונה

לא ניתן להגיב