בתי הספר המצטיינים בחיפה: בסמת, ליאו באק, הריאלי, אולפנת צביה ובית הספר האיטלקי

מנהל המחוז במשרד החינוך ד"ר סער הראל (צילום: דוברות המחוז)

משרד החינוך פרסם אתמול (21/08/19) רשימה של בתי הספר התיכוניים המצטיינים מבחינת הישגים לימודיים וערכיים. המורים בבתי הספר יתוגמלו כספית בהתאם לרמת ההצטיינות.

בתי ספר מצטיינים (חטיבות עליונות בלבד) לשנת הלימודים תשע"ט בכל רחבי הארץ:
בתי הספר המצטיינים מחולקים על פי 4 רמות, כשברמת ההצטיינות הגבוה ביותר המורים בבית הספר מתוגמלים בסכום כספי של 8,451 ש"ח. בתי הספר ברמת ההצטיינות הגבוה ביותר בחיפה הם בסמת החדש, תיכון ליאו באק, בית הספר הריאלי, אולפנת צביה ובית הספר האיטלקי.

ברמת ההצטיינות השניה זכו בתי הספר:
תיכון קריית חיים, עירוני ב' (ישיבה), עירוני א', חוגים ועירוני ה'. ברמה הרביעית זכו בתי הספר עירוני ג', ישיבת בני עקיבא יבנה, בית חיה מושקא ותיכון כרמל. אין בתי ספר בחיפה ברמת השלישית.

בחירתם של בתי הספר התקבלה על סמך חישוב שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים וכן בהתאם לשיעור השיפור המשמעותי ביותר שחוללו מוסדות החינוך בהשוואה להישגי שנת הלימודים תשע"ח.

בהישגים הערכיים-חברתיים, נכללו המדדים:
שיעור הגיוס לצה"ל, או לשירות אזרחי/לאומי, מניעת נשירת תלמידים, קליטת תלמידי החינוך המיוחד, ומידת הקרבה לתעודת בגרות מתוך התלמידים שאינם זכאים לתעודה מלאה.
חישוב המדדים הערכיים-חברתיים נערך בהשוואה לקבוצת השווים, ובתוך כל מגזר בנפרד.

בהישגים הלימודיים נקבעו המדדים:
ההישגים לאור הישגי המיצ"ב בכיתות החט"ב, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז הצטיינות במבחני הבגרות, אחוז זכאות לתעודת בגרות איכותית, מידת השיפור או היציבות בהשוואה להישגים בשנה הקודמת.
חלוקת הגמול בין בתי הספר:
▫רמה 1 (72 חטיבות עליונות) – 8,451.18 ₪
▫רמה 2 (72 חטיבות עליונות) – 6,338.38 ₪
▫רמה 3 (72 חטיבות עליונות) – 4,225.59 ₪
▫רמת 4 (72 חטיבות עליונות) – 3,169.19 ₪

ד"ר סער הראל (צילום: דוברות מחוז חיפה במשרד החינוך)
ד"ר סער הראל (צילום: דוברות מחוז חיפה במשרד החינוך)

מנהל המחוז, ד"ר סער הראל מציין:

מנהלי מוסדות החינוך וצוותי המורים הוכיחו עשייה חינוכית בעלת משמעות , ואפקטיביות בית ספרית בחוללות שינוי. הודות לעשייה החינוכית המשמעותית של בתי הספר, אנו רואים בשנים האחרונות יותר ויותר מוסדות חינוך במחוז חיפה שמצטרפים למעגל הזוכים. אני מודה למנהלים ולצוותי החינוך ומברכת אותם על עבודתם החינוכית המשמעותית, ומאחל להם המשך הצלחה.

שר החינוך, הרב רפי פרץ:

עם כניסתי לתפקיד הצהרתי, כי אחד מהיעדים המרכזיים שאוביל במערכת החינוך הוא נושא הערכים. אני רואה בהם את היסוד שבונה חוסן של חברה. אני רואה בערכי השליחות והמנהיגות, אהבת האדם, התרומה לחברה ולמדינה ערכים מובילים. לאור זאת, הנחתי כי הנושא השנתי שילווה במערכת השנה יהיה בסימן הערבות ההדדית. למערכת החינוך יש תפקיד חשוב בעיצוב פני החברה, ואני רואה באנשי החינוך, מנהלים ומורים, את עמוד האש שמוביל את המשימה החשובה הזו. אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי להודות למנהלים ולמורים שזכו בפרס. ההישגים שלהם ראויים לכל הוקרה והערכה. ישר כוח!
מנהל המחוז במשרד החינוך ד"ר סער הראל. צילום: דוברות המחוז

לא ניתן להגיב