בכללית משפרים את איכות חיי החולים האונקולוגיים

קורס השתלמות לאחיות בנושא טיפול פליאטיבי בחולים אונקולוגים (צילום: דוברות כללית)

על מנת לשפר את איכות חייהם של החולים האונקולוגיים המטופלים בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי וליישם טיפול פליאטיבי, ערכה כללית במחוז השתלמות מקיפה לאחיות בנושא טיפול פליאטיבי בגישה משולבת בחולים אונקולוגיים בה לקחו חלק 19 אחיות מרחבי הארץ, מרביתן ממרפאות כללית במחוז ובהוספיס בית ומבי”ח כרמל.

מדובר בקורס אינטנסיבי ופורץ דרך שנערך במרכז רפואי לין וכלל 108 שעות לימוד והתנסות, לאורך 8 חודשים. הקורס גובש ונוהל על ידי פרופ’ ערן בן אריה – מנהל מערך הרפואה המשולבת של כללית במכון האונקולוגי בלין, יחד עם בלה שולמן – מנהלת סיעוד במנהלת קריות בכללית ויהודית טפירו, מנהלת סיעוד מכון אונקולוגי במרכז הרפואי זבולון, שאף ריכזה את הקורס. סייעה בארגונו מירי בלאופלד – רכזת פיתוח מקצועי בסיעוד של כללית במחוז חיפה וג”מ.

במסגרת  הקורס הרצו מיטב המרצות והמרצים בתחומי האונקולוגיה האינטגרטיבית והטיפול הפליאטיבי מהקהילה ומבתי חולים מהארץ, במטרה להקנות למשתתפות ידע ומיומנויות לבוגרות כיצד ליישם גישת טיפול אינגרטיבית במטרה להקל על סבלם של מטופלים בכימותרפיה ומחלות מתקדמות ולשפר את איכות חייהם, בדגש על רצף בין גורמי הטיפול השונים.

במפגש האחרון שכלל טקס הסיום, הגיעו כדי לברך מי שליוו ותמכו בתוכנית הייחודית לאורך כל הדרך: ליל פרלמן- האחות הראשית של כללית בארץ, אהובה טל – מנהלת הסיעוד בבי”ח כרמל ורות ברוך – מנהלת הסיעוד של כללית במחוז חיפה וג”מ שתמכה וליוותה את התוכנית לאורך כל הדרך.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.