מכבי חיפה רצו אירופה? לא באמת !!! • פרשנות • אודי דהן

בכדורגל הישראלי, יש לקבוצות הישראליות כמה מטרות לשאוף אליהן, מטרה אחת היא, השתתפות במפעל האירופי, שאליו אפשר להגיע דרך הליגה (זכייה באליפות או מיקום גבוה) וכן דרך זכייה בגביע המדינה.

השקיעו יותר בשיווק מאשר בסגל השחקנים (תמונה: האתר הרשמי של מכבי חיפה)
השקיעו יותר בשיווק מאשר בסגל השחקנים (תמונה: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

הכנה למפעל אירופאי
למכבי חיפה של השנים האחרונות, הגעה לאירופה ולא חשוב כיצד זה הישג בפני עצמו. אמנם, הקבוצה סיימה במקום השני את הליגה, אבל עם פער כל כך גדול ממקום ראשון, שמה שייזכרו זה את ההגעה לאירופה ולא המיקום בטבלה. כאשר קבוצה מציבה לעצמה מטרה, להגיע ולהשתתף במפעל האירופאי, היא לא יכולה להגיע לצמד משחקים, מול הקבוצה הצרפתית שטרסבורג, כפי שמכבי חיפה הגיעה.

הקבוצה של המדינה
מכבי חיפה ידעה שהיא משתתפת במפעל האירופי, כבר מסוף חודש מאי 2019. קהל אוהדיה וכל מי שסובב סביב הקבוצה, לרבות עובדי המועדון, היו בטוחים שהשנה הקיץ ייראה אחרת. השנה יעשו שיעורי בית, והכנה טובה יותר לקראת ההשתתפות במפעל האירופאי, אליו שחקני מכבי חיפה כל כך השתוקקו, עוד מאז הכניסה לאצטדיון סמי עופר. כולם כולל כולם רצו כל כך לראות את מכבי חיפה משחזרת את ימי הגדולים באירופה, ימים שהפכו אותה בזמנו לקבוצה של המדינה.

ניצחו קבוצה בינונית (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)
ניצחו קבוצה בינונית (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

אופוריה לאחר ניצחון על “מורה”
מכבי חיפה הגיע לצמד המשחקים, לאחר שניצחה קבוצה חלשה להחריד (מורה הסלובנית). מה שאולי גרם לה לחשוב, שההכנה הייתה בסדר גמור, והנה הולכים לכבוש את אירופה מחדש.

חור בהגנה וחולשה בהתקפה
קבוצה שרוצה להצליח באירופה ולנצח קבוצות ברמה ובאיכות גבוה יותר משלה, לא יכולה לעלות למגרש, שבהרכב שלה שחקן זר אחד (דוס סנטוס), שחקן אשר כלל לא היה בתכניות לעונה הקרובה.
החלוץ ניקיטה רוקביצה, בכלל הוחתם מחדש רק לפני חודש והוא כלל לא היה בכושר משחק. השחקן הזר היחיד המשמעותי שהגיע, ווילדסחוט ההולנדי, לא בכושר משחק ולא יכול להשלים 90 דקות של משחק.
הקבוצה גוררת עוד חור גדול, בעמדת המגן השמאלי, שם במשחק האחרון, פתח סאן מנחם שגם הוא לא היה בתכניות לעונה הקרובה.
בעמדה החשובה ביותר – עמדה מספר 6, מכבי חיפה לא רק שלא התחזקה, היא נחלשה וזה עקב שחרורו של ג’ורג’ מנדזק, שהיה בין השחקנים הטובים והבולטים בעונה שעברה.

ניקיטה רוקביצה חלוץ הוחתם לפני חודש ובכלל לא בכושר (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)
ניקיטה רוקביצה חלוץ הוחתם לפני חודש ובכלל לא בכושר (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

החיזוק המשמעותי היחיד שהקבוצה עשתה, הינו שני שחקנים ישראלים, חסרי ניסיון מקבוצת בני יהודה תל אביב. דולב חזיזה ויובל אשכנזי. האחרון, מראה יכולת לא רעה עד כה, אבל האם זה החיזוק שמכבי חיפה הגדולה באמת צריכה על מנת לעבור אריות מאירופה.

ווילדסחוט רכש הולנדי חדש הגיע סחוט ולא בכושר .קרדיט לתמונה : האתר הרשמי

מכבי חיפה לא באמת רצתה אירופה – שלא יעבדו עליכם
מכבי חיפה, לא רק שלא התחזקה בקיץ האחרון, אלא אף נחלשה. אומנם בצמד המשחקים מול שטרסבורג ראינו מלחמה ורצון. אבל בסופם של שני המשחקים, הקבוצה הצרפתית עברה, כצפוי, לשלב הבא. שחקני מכבי חיפה נשארו עם מחמאות, אבל עם מחמאות אי אפשר להתקדם. קבוצה שרוצה להצליח, חייבת להשקיע. במכבי חיפה לא משקיעים, במכבי חיפה נותנים לדברים לקרות בעצמם, ללא שום מחשבה ומה שיהיה יהיה .

יובל אשכנזי  מבני יהודה ,זה לא הספיק לאירופה (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)
יובל אשכנזי מבני יהודה ,זה לא הספיק לאירופה (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

האוהדים ניצחו, כרגיל
השאפו הגדול ביותר, כמובן מגיע שוב לקהל האדיר שסובב את הקבוצה. 24,000 אוהדים הגיעו למשחק, למרות שהיה כמעט חסר סיכוי ונתנו תצוגת עידוד אדירה. אין ספק שגם השנה מכבי חיפה תזכה בתואר –  “הקהל מספר 1”

קהל האוהדים של מכבי חיפה   - נמאס להם ממחמאות רוצים תארים (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)
קהל האוהדים של מכבי חיפה – נמאס להם ממחמאות רוצים תארים (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

לקהל של מכבי חיפה נמאס מהתואר הזה והוא רוצה תואר אליפות לא פחות

תגובה
  1. ראוף זידאן אמר/ה

    תאמת צודק בהכול באמת חיפה לא רצו אירופה כי אם שחר היה רוצה באמת שהקבוצה תצליח באירופה לא היה עולה עם סגל של שקל וחצי

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.