ד”ר רועי אברמוביץ הוא רופא הילדים במרפאה החדשה של כללית ביקנעם

ד"ר רועי אברמוביץ צילום: דוברות כללית

כללית ממשיכה לפתח שירות רפואי למען מטופליה ביוקנעם וכפי שהובטח בטקס חנוכת מכון הפיזיותרפיה החדש, שנחנך לפני כחודש, נפתחה עתה מרפאה עצמאית של כללית בשכונה המתפתחת שער הגיא, המאויישת על ידי ד”ר רועי אברמוביץ מומחה ברפואת ילדים, שהינו תושב יוקנעם עילית.

ד”ר  אברמוביץ, בן 39, נשוי לעינת, רופאת שיניים ואב ל-2 ילדים. כבר מילדות התעניין ברפואה, בצבא שימש כחובש קרבי בגדוד 50 של הנח”ל ובהמשך בחר בלימודי רפואה. אתלימודי הרפואה למד בפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, ואת הסטאז’ עשה בביה”ח מאיר והתמחה ברפואת ילדים בביה”ח הלל יפה בחדרה.

ילדים הוא תחום נוסף שד”ר אברמוביץ, מרבה לעסוק בו וכבר כנער היה פעיל בתנועת הנוער “המכבי הצעיר” בחדרה, שם מילא שורה של תפקידי הדרכה ומנהלה. מכאן הבחירה הטבעית להתמחות דווקא ברפואת ילדים, המשלבת את שני תחומי העניין העיקריים בחייו– רפואה וילדים. בשנים האחרונות הוא עובד כרופא ילדים מומחה במרפאות כללית בחדרה וכאמור, עתה יזכו גם ילדי יוקנעם והסביבה לטיפולו המסור.

במילואים הוא משרת כמ”פ פלוגת רפואה בפיקוד העורף ואחראי על מערך הסיוע הרפואי בגזרת הגדוד. תחת פיקודו צוות של 5 רופאים וכ-30 חובשים אשר בעת חירום יתן מענה לאוכלוסיה נרחבת.

 ד”ר אברמוביץ מספר: “אני מאוד אוהב את מה שאני עושה ומרגיש מחוייבות רבה לעבודה שלי שהיא לטפל בילדים. חשוב לי להבין את כאבם ואת רצונם ולהביא להקלה בתלונותיהם, לראות אותם משתפרים ולדעת שהיה לי חלק קטן בתהליך. ילדים הם הקהל הכי טוב, לדעתי. הם הכי ישירים ואמיתיים. כשכואב להם הם אומרים וכשהם לא מרוצים הם לא מסתירים זאת. מילדים ניתן לקבל את כל האמת באופן ישיר ולכן כאשר ילד מגיע אלי עם חיוך וללא פחד, משתף פעולה בבדיקה ויוצא מהמרפאה בצחוק גדול – זה שווה הכל. כאשר ההורה אומר לי “הילד שלי כל הזמן מבקש להגיע אליך ושואל עלייך”- אני יודע שכנראה שאחרי הכל – אני עושה משהו טוב”.

“כמומחה לרפואת ילדים אני מקפיד לעבור השתלמויות בתדירות גבוהה, כדי להיות כל העת מעודכן נוכח המציאות שעולם הרפואה משתנה כל הזמן. חשוב לי מאוד להיות עדכני, ככל שניתן, כדי להבטיח את הטיפול המיטבי למטופלי. אני מאמין בשיתוף ההורים בתהליך הטיפול בילד. לכן אני דוגל במתן הסבר מפורט על מחלת הילד ולמסור להורה מידע מלא על אפשרויות הטיפול עם הסברים בנושא מניעת מחלות ושמירה על בריאות”.

בהתאם לתפיסה זו, מקפיד ד”ר אברמוביץ להיות זמין למטופלים שלו והם יכולים ליצור עמו קשר בטלפון הסלולרי גם כשאינו נמצא במרפאה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.