בוטל זיכויו של הנאשם בגרימת מוות ברשלנות של מריאן בראון ז”ל בתאונת דרכים שאירעה בחיפה

בית המשפט המחוזי בחיפה קיבל היום (חמישי 18/7/19) את ערעורה של הפרקליטות על הכרעת דינו של בית המשפט השלום בחיפה וביטל את זיכויו של הנאשם, בגין גרימת מוות ברשלנות, בתאונה שהתרחשה בנווה שאנן בספטמבר 2015 וגרמה למותה של מריאן בראון ז”ל.

ביום 21.9.15 בסמוך לשעה 16:30 נהג הנאשם בעת שיצא מחניון בית החולים  לכיוון שכונת נווה שאנן שבחיפה, התקרב למדרכה, ופגע עם חזית רכבו בהולכת הרגל מריאן בראון (86) ז”ל.

בחודש אוגוסט 2016 הוגש נגד הנהג כתב אישום שייחס לו גרימת מוות ברשלנות. מעובדות כתב האישום עולה כתוצאה מפגיעה זו נגרמה למנוחה פציעת ראש קשה, היא פונתה לבית החולים רמב”ם ונפטרה כעבור מס שעות.

בסיום  ניהול התיק בבית המשפט השלום לתעבורה בחיפה זיכה השופט גיל קרזבום, את הנאשם מחמת הספק מהעבירה שיוחסה לו בכתב האישום, על כן הגישה הפרקליטות ערעור לבית המשפט המחוזי בפני הרכב שלושת השופטים יגאל גריל, כמאל סעב ואבי לוי.

בדעת רוב בפסק הדין של בית המשפט המחוזי קבע השופט סעב:  לאחר שבחנתי בקפידה את חומר הראיות, את הכרעת דינו של בימ”ש קמא ואת טיעוני הצדדים, סברוני כי שגה בימ”ש קמא בניתוח ובהערכת הראיות שהובאו בפניו וכי חלק מהותי מהמסקנות שהסיק שגוי, באופן המצדיק התערבות הערכת ערעור. אדגיש כי הרשעת המשיב אינה מבוססת אך ורק על הודייתו של המשיב אלא גם ניתן לבסס אותה על ראיות נוספות אשר בהצטרפן זו לזו יוצרות מארג ראייתי שלם המבסס הרשעה. לטעמי, בימ”ש קמא התעלם מהתמונה הכוללת של הראיות ואופן השתלבותן יחד”.

בסופו של דבר, הוחלט ברוב דעות של השופטים לקבל את ערעור המדינה,  ולבטל את זיכוי הנאשם. לאור האמור, הוחלט להחזיר את התיק לבית המשפט השלום בכדי להשלים את הכרעת הדין בשתי הסוגיות שטרם הוכרעו: שאלת רשלנותו של הנאשם, ושאלת הקשר הסיבתי בין תאונה לבין מות המנוחה.

תגובה
  1. אורית אמר/ה

    נפלה טעות בשם המנוחה. שמה הנו מרילה בראון. אודה אם תוכלו בבקשה לתקן.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.