"החלטה להט"בופובית וחשוכה" • אנשי הקהילה הגאה בהפגנה מול לשכת קליש • דגל הקהילה הוסר משולחנה של ספרנית

הפגנת הלהט"בים נגד קליש (צילום: מיכל ירון)

בקרוב נפרסם כאן את תוצאות הסקר הטלפוני המתבצע ברגעים אלה בנושא זה…

הערב ברחבת העירייה התאספו עשרות רבות של מפגינים וקראו לראש העיר עינת קליש רותם לשנות את החלטתה האוסרת על הצבת דגל הגאווה על שולחנה של ספרנית בספרייה עירונית, לדבריהם.

מפגינים ברחבת העירייה. צילום: מיכל ירון

דגלון גאווה על שולחנה של ספרנית בספרייה בנווה שאנן הוציא הערב עשרות מפגינים לרחבה מול העירייה. המפגינים באו למחות על עמדתה של ראש העיר עינת קליש רותם לפיה אין מקום להצבת דגל הגאווה על שולחנה של הספרנית בגלל רגישות של הציבור הרחב.

״למה בחיפה יש כסף למצעדי גאווה, אבל ראש העיר פוגעת בעובד העירייה ובזכויות שלו. קליש תתעוררי״, קרא חבר מועצת העיר יוסי שלום ומחזיק תיק הגאווה בקדנציה הקודמת וזכה למחיאות כפיים של המפגינים. ״קליש צריכה לשנות את ההחלטה הבזויה שלה״, הוא הוסיף.

יוסי שלום בראיון לחי פה

עשרות רבות של מפגינים הגיעו הערב למחות על יחסה של ראש העיר עינת קליש רותם לקהילה הגאה. המפגינים קראו קריאות נגד ראש העיר עינת קליש רותם והחלטתה וצד קריאות על קבלת הקהילה הלהט"בית כשווה במרחב הציבורי. אל ההפגנה הגיעו חברי מועצה רבים: חדווה אלמוג, סופי נקש, אביהו האן, מוטי בליצבלאו ושרית גולן שטיינברג

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

המפגינים מחו על ההחלטה של קליש רותם לא לאפשר לבפרית בספריית נווה שאנן לשים על שולחנה דגל גאווה קטן בטענה שזה עלול לפגוע ברגשותי הציבור הרחב. המפגינים קראו לקליש רותם להפוך את ההחלטה. לפני ההפגנה הגיעו חברי המועצה של סיעת הירוקים לספרייה העירונית בנווה שאנן והניפו שם דגלי גאווה. "

מחאה מול עיריית חיפה

מעניין איך קליש מסבירה לעצמה שלתלות דגל גאווה ענק על בניין העירייה זה מתקדם וליברלי, אבל ביטוי אישי, לא מתריס, של ספרנית הוא פסול?", אמר אביהו האן, "האם זה בגלל שזה בנווה שאנן? חיפה היא עיר ליברלית ופלורליסטית, זאת המסורת שלנו – אני רואה את ההתפתחויות האחרונות בחומרה רבה! באנו היום כל חברי המועצה מהירוקים להראות סולידריות עם הספרנית, בדיוק בדרך החיפאית המכילה של חיה ותן לחיות".

הירוקים מניפים דגלי גאווה בספריה בנווה שאנן. צילום: אביהו האן

חדווה אלמוג אמרה שהיא נדהמה מהתגובה של עינת קליש רותם. מדובר בדגל כל כך קטן, למי זה מפריע? לראש העיר יש חגורה שחורה, אבל לא צריך חגורה שחורה צריך אינטליגנציה רגשית בשביל לטפל בתושבים. באתי היום להפגנה כי זה מעצבן אותי".

חדוה אלמוג בראיון לחי פה

שרית גולן שטיינברג התייחסה גם לדבריו של שר החינוך רפי פרץ לגבי טיפולי ההמרה וההפגנה, שנערכה יום לפני מצעד הגאווה בה נטען שיש רק משפחה אחת – עם אימא ואבא.

מפגינים על הזכות להניף את דגל הגאווה. צילום: מיכל ירון

בהפגנה היו גם בני נוער, שהגיעו לבטא את המחאה שלהם וילדים עם הוריהם. כל המפגינים קראו קריאות כדוגמת ״לא חוזרים לארון, אין דמוקרטיה בלי שיוויון״ , ״אני להט״ב, גם אני במרחב״, ״חיפאית וגאה גם במקום העבודה״. חלק מהקריאות התייחסו לתקרית הספריה: ״משאילים שם ספרים, תנו לנו להיות גאים״.

וידאו מהפגנת התמיכה בקהילה הגאה

ההפגנה פורסמה כאירוע בפייסבוק ובתיאור האירוע יש הסבר מלא לתקרית בספריה: "לאחר פרסום עמדתה של ראש העיר שמתנגדת להצבת דגלון גאווה על שולחנה של הספרנית בספריה העירונית בנווה שאנן, נצא כולנו להוכיח שגם אנחנו תושבי/ות העיר הזאת, ואף אחד/ת לא יחזיר אותנו לארון!

וידאו מהפגנת התמיכה בקהילה הגאה מול לשכתה של עינת קליש

חשוב להבהיר – נטייה מינית איננה בחירה! ראש העיר ציינה כי "יש להיות רגישים מאוד עם הבעת עמדות אישיות במקומות עבודה שנותנים שירות לציבור הכללי ולהימנע מזה ככל שניתן" – אבל ממש לא מדובר בעמדה אישית, אלא במי שאנחנו! האם חבישת כיפה, לפי ההגיון הזה, היא גם הבעת עמדה אישית? אולי נדרוש מכל עובדות העירייה להפטר מכיסוי הראש? ומה עם תמונות המשפחה על שולחן העובדים בעירייה ? אולי צריך להסיר אותן כי היא מקדמת אג'נדה סטרייטית? – ברור לכולנו שכל זה לא יקרה, ובבסיס ההחלטה המקוממת מונחת הנחה להט"בופובית וחשוכה.

וידאו מהפגנת הקהילה הגאה נגד עינת קליש


אסור לנו לשתוק! חייבות להחזיר את הגאווה לעירייה!".

מלשכתב של קליש לא נמסרה תגובה לכתבה זו

8 תגובות
 1. בן סער אמר/ה

  חלק מהצביעות של גברת קליש – מצד אחד, מזניקה את מצעד הגאווה בעיר, מצד שני, מונעת חופש ביטוי ועושה מהומה מדגלון בגודל של מטריה קטנה בכוס קוקטייל. וכרגיל.. מהעירייה אין תגובה.

 2. תמרה אמיתי אמר/ה

  היות הומוסקסואל, זו מהות!!!
  אז איך ניתן לצאת כנגדה,
  ומה פירוש להיפגע מקיומה?!

 3. מאוכזבת אמר/ה

  אני התאכזבתי מראש העיר עינת קליש. בתוך המראה הנחמד שלה מסתתרת דמות חשוכה ונוסף על כך שונאת אנשים שרוצים לחיות בכבוד אף על פי שהם קצת שונים. לפגוע בתושבים ממש. פעם הבאה לא בוחרת בה. היא סתם באה לשופוני.

 4. נח אמר/ה

  התשובה היא לא כמו שאני לא שם דגל ישראל כל פעם שאני אבוא.אם מישהו מאד רוצה להציג את הדגל שלו שיציב אותו אצלו בחלון.לא שי לי משהו נגדם .כל אחד יכול לחיות לפי השקפתו .מבלי להפריע לאחרים.

  1. חלי אמר/ה

   ממש נכון

 5. חלי אמר/ה

  ממש נכון

 6. רחל אמר/ה

  אין להציב דגל כאוב במקום ציבורי, פתח לבעיות רבות. להומוסקסואלים לא צריך לתת פריון לגעות שונות מאשר לשאר הציבור. קבוצת מיעוט שרוצה לכפות על כולם את דעתה.

  1. סתם אחת אמר/ה

   אז בואי אל הדרך נעשה כמו בצרפת ונאסור על אנשים גם לענוד סממנים דתיים. הרי לא צריך לעודד במרחב הציבורי אנשים שמקשיבים לחבר הדמיוני שלהם. במיוחד כשהאנשים האלה מנסים לקבוע לכולם איך ומתי להתנייד, איך להתחתן, מה לאכול- איך אמרת? כפיה? כמות הצביעות, הבורות וחוסר המודעות שלך מדהימים.

לא ניתן להגיב