הכירו את ע’ מקריית חיים אחת מבין 16 הקצינים שסיימו את מסלול הבקרה היוקרתי של חיל האוויר

סג"ם ע' מקריית חיים (צילום: דובר צהל)

קורס הקצינים של חיל האוויר המכשיר את בקרי האוויר האמונים על ניהול המרחב האווירי של מדינת ישראל ומהווים גורם מכריע בהפעלת הכוח של חיל האוויר, הסתיים ביום רביעי שעבר  10/07/19 בבסיס עובדה. את הקורס סיימו 16 קצינים, ביניהם סג”ם ע’, בת 20, תושבת קריית חיים חיפה.

סג”ם ע’ מקריית חיים למדה בתיכון קריית חיים חיפה והרחיבה מגמות אדריכלות וביולוגיה. היא התגייסה בחודש אוגוסט 2017 לתפקיד מש”קית בקרה ולאחר 5 שבועות טירונות ו-3 חודשים בקורס מש”קיות בקרה, סיימה את הקורס ושובצה בעובדה. לאחר שנה של שירות משמעותי, החליטה לצאת לקצונת בקרה של חיל האוויר. סג”ם ע’ היא אחות בכורה ויש לה אח קטן בן 16. אביה עובד בשירות בתי הסוהר ואימה מנהלת חשבונות.

סג”ם ע’ מקריית חיים (צילום: דובר צהל)

סג”ם ע’ מספרת:

בתור מש”קית בקרה יצא לי להכיר את התפקיד מקרוב, עבדתי עם בקרי אוויר רבים ומאוד התחברתי למקצוע. רציתי להיות בקריית אוויר כדי לקחת חלק בתפקיד משמעותי וחשוב, להתמקצע ולהרחיב את הידע והאופקים. אחרי שהכרתי את עולם הבקרה הבנתי מי עומד מאחורי הקלעים ועוזר לשמור על גבולות השמיים של המדינה- בקרי האוויר. חשוב שידעו שיש מישהו שעומד על המשמר ומכוון את כלי הטיס במדינה 24/7.

לסג”ם ע’ חוויות טובות מתקופת ההכשרה לתפקיד:

במשך חצי שנה הייתי עם אנשים איכותיים מאוד. אני זוכרת לטובה את הרגעים הקטנים שהיינו ביחד ונהנינו, הצחוקים והלמידה.

בקרי אוויר אחראיים על מעקב אחר כלי טיס הצבאיים והאזרחיים בארץ וניהול משימות אוויריות, לכן, יש להם אחריות רבה בשמירה על שמי מדינת ישראל. בנוסף, המרחב האווירי של מדינת ישראל הוא בין הצפופים בעולם ולכן הם נדרשים להתמודד עם אתגר זה יום יום. הקורס, בין המבצעיים בחיל, נמשך לאורך חצי שנה שבהן לומדים בקרי האוויר המיועדים כיצד לנהל את השמיים של מדינת ישראל. הם לומדים על כלי הטיס במדינה, וכיצד ניתן לגלות, לזהות ולסנכרן אותם במרחב האווירי מול גורמי תעופה צבאיים, אזרחיים ישראלים ובינלאומיים. הם מהווים את הגורם המקשר בין כלי-הטיס בשמיים לבין השולטים על הקרקע ושותפים פעילים לכלל משימותיו של חיל-האוויר בשגרה ובחירום.

לבקרי האוויר חשיבות בהגנה על מדינת ישראל– מלווים את הטייסים בעודם בשמיים, מזהירים אותם מאיומים ואחראיים לשמור על בטיחותם. במסגרת תפקידם מסווגים ומאתרים כלי טיס עוינים העלולים לחדור ולבצע פעילות עוינת בגבולות המדינה ומזניקים את מטוסי ומסוקי הקרב במידת הצורך. עם סיום הקורס, מחולקים ליחידות השונות של מערך הבקרה: יחידות בקרה אזוריות (יב”א) הנמצאות בצפון ובדרום ויחידת בקרה המשמשת כמרכז ההדרכה של המערך בבסיס עובדה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.