תרומה נדיבה מהכנסייה היוונית-קתולית בגליל לביה"ח רות רפפורט לילדים ברמב"ם

בתמונה (מימין לשמאל): פרופ' מרים בן-הרוש, האב יוסף מתא וד"ר מיקי הלברטל צילום: פיוטר פליטר.

משלחת בראשות האב יוסף מתא, ארכיבישוף העדה היוונית-קתולית (מלכיתים) בגליל סיירה בבית החולים רמב"ם בחיפה. במהלך הביקור, נפגשו ראשי הכנסייה עם מנהל בית החולים, ד"ר מיקי הלברטל וזכו להכיר באמצעותו את ליבת העשייה של בית החולים בתחומי הרפואה והמחקר. לצד מנהל בית החולים נכחה גם מנהלת בית החולים רות רפפורט לילדים, פרופ' מרים בן-הרוש, מספר מנהלי מחלקות בכירים ואנשי סגל מהקהילה הנוצרית המקומית, אשר הציגו את עשייתם בין כותלי בית החולים למען הצלת חיי אדם.

פרופ' זאהר עזאם, ראש האגף הפנימי בבית החולים ומנהל מחלקה פנימית ב', דיבר בפני הנוכחים והסביר על העשייה של הצוות האנושי המגוון שבראשו הוא עומד, כשהשיקולים כולם מתבססים על מקצועיות, מדע, אנושיות, אהבת האדם וכבוד לכל אדם באשר הוא. פרופ' עמאד קסיס, מנהל היחידה למחלות זיהומיות בילדים, הסביר על פעילות יחידת הדיאליזה לילדים, על היותה אחת היחידות הבודדות בארץ המותאמת לקהל הצעיר, יחידה המקבלת ילדים ומתבגרים מכל הארץ, מהרשות הפלסטינית וממדינות שכנות.

גרייס יעקוב, עובדת סוציאלית בבית החולים ע"ש רות רפפורט לילדים, דיברה על הפעילויות המשותפות לכל המטופלים בני כל הדתות של המחלקה ההמטו-אונקולוגית לילדים ועל הפסיפס האנושי היפה שנוצר בין העובדים למטופלים הצעירים ובני משפחותיהם, שבמקרים רבים, מגיעים מרקעים דתיים ותרבותיים שונים, ורביע סלאמה, אח אחראי מלר"ד, פרש בפני המשלחת את הפעילות הקשה המתקיימת לא אחת בעת הטיפול באוכלוסייה בעלת גיוון תרבותי רחב. לצד הרגעים הרשמיים, נרשם רגע אחד משותף לארכיבישוף ולד"ר ראפי חדאד, רופא מתמחה במחלקה לנוירולוגיה, כאשר השניים גילו כי הם חולקים עבר משותף כמי שגדלו ביישוב עילבון שבגליל.

אולם, שיאו של האירוע נרשם כאשר האב יוסף מתא, העניק למחלקה ההמטו-אונקולוגית ילדים ולנפרולוגיה ילדים בבית החולים לילדים ע"ש רות רפפורט תרומה מכובדת על-סך 150 אלף שקלים. מדובר בכספים שנאספו על ידי מאמינים בני העדה היוונית-קתולית ותורמים, המעוניינים להשאיר את תרומתם אנונימית וצנועה, מתוך ידיעה כי הצדקה הזו עתידה להקל ולו במעט על כאבם וסבלם של המטופלים הצעירים.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

האב יוסף מתא, יליד העיר נצרת, בוגר הפקולטה למדעי המחשב בטכניון, הוסמך ככומר לכנסייה היוונית הקתולית בעכו בשנת 1999. באמצע העשור הקודם הוא למד במכון הוואתיקני שברומא, איטליה, שם קיבל את הדוקטורט שלו במשפט כנסייתי. לקראת סיום העשור, הוא מונה כארכיבישוף של העדה היוונית-קתולית (מלכיתים) בגליל ומאז הוא מוביל מהלכים רבים בהם מעורבת תרומה לקהילה ומעורבות רבה יותר בחייה.

האב מתא:

בחרנו להעניק את תרומתנו הצנועה לקריה הרפואית רמב"ם, בגלל הערכתנו המלאה למלאכה הרבה שאתם עושים ולשליחות האלוהית שהצוותים שלכם ממלאים במסירות ובמקצועיות. ומעל הכול, בגלל הערכתנו לאווירה המשפחתית ולמרקם החברתי של הקריה הרפואית רמב"ם, אשר מייצג לתפארת את החברה הישראלית על כל גווניה וצבעיה היפים.
בתמונה (מימין לשמאל): פרופ' מרים בן-הרוש, האב יוסף מתא וד"ר מיקי הלברטל צילום: פיוטר פליטר.

לא ניתן להגיב