בחזרה לאירופה – מכבי חיפה פתחה ברגל ימין עם ניצחון על מורה הסלובנית, התמונות וסיפור המשחק • מכבי חיפה – כדורגל

יובל אשכנזי אחרי השער במשחק הבכורה שלו במכבי חיפה (צילום: חגית אברהם)

במשחק הבכורה שלה באיצטדיון “סמי עופר” במסגרת אירופית, ניצחה אתמול (11/07/2019) מכבי חיפה את הקבוצה הסלובנית מורה, בתוצאה 2:0. קצין התקשורת של האורחת מסלובניה התראיין בווידאו לחי פה במחצית וחלק את תחושותיו לגבי המשחק.

פעם ראשונה שאני מגיע למשחק ב”סמי עופר” באמצע יולי! שריקת הפתיחה אמנם הייתה בשעה 20:00, אך הלחות הייתה בלתי נסבלת. אם אני ו-16,000 הצופים באיצטדיון הרגישו כך, תתארו לעצמכם מה חוו השחקנים על כר הדשא… ישנם אנשים שייחסו את מזג האוויר החם והלח למחצית הראשונה המשעממת, בה מכבי לא ממש איימה על שערם של האורחים, שמנגד, נראו גם הם סובלים ומותשים אך החזיקו מעמד. בסופו של דבר, האורחים הם אלה שנשברו ראשונים וספגו את השער הראשון מרגליו של יובל אשכנזי, שכבש שער יפהפה במשחק הבכורה שלו. מכבי נכנסה למומנטום וכבשה את השני כעבור 4 דקות כשמוחמד עוואד, שעלה כמחליף (עד עכשיו לא ברור לי מדוע המאמן מרקו בלבול מייבש אותו על הספסל), כבש את השני מבעיטה מחוץ לרחבה.

מכבי חיפה חוגגת (צילום: חגית אברהם)

כמעט 3 שנים עברו מאז שהירוקים שיחקו באירופה והפסידו בצורה מביכה לקבוצת נומה קאליו האסטונית, בבעיטות עונשין מ-11 מטרים. השריד האחרון מאותו משחק אתמול בערב היה הקפטן נטע לביא, שהיה בין הבולטים אצל הירוקים. להבדיל מאותו משחק מאכזה נגד האסטונים, מכבי יצאה אתמול עם ניצחון, שנראה מבטיח לקראת הגומלין בשבוע הבא בסלובניה (18/07/2019).

יובל אשכנזי אחרי השער במשחק הבכורה שלו במכבי חיפה (צילום: חגית אברהם)

לא מעט שחקנים חסרו אתמול למכבי חיפה, שעדיין עובדת על השלמת הסגל, לקראת העונה החדשה בליגה שתפתח בעוד חודש וחצי וכרגע השאלה שעומדת באוויר היא “האם זה יספיק להמשך?”
בינתיים, מה שאפשר לקחת בנימה חיובית מהמשחק אתמול בערב, זה האופי שגילו השחקנים הירוקים שניצחו, למרות משחק בינוני פושר.

ביציע פגשנו את סמיליאן קוהאר, קצין התקשורת של קבוצת מורה הסלובנית ועיתונאי במספר כלי תקשורת בסלובניה, שחלק עם חי פה את רשמיו מהמשחק:

מכבי חיפה פתחה טוב ולחצה משריקת הפתיחה. שמתי לב למאבוקה ורז מאיר, שעלו מהאגפים והוסיפו לפאן ההתקפי, למרות שבמחצית הראשונה זה לא בא לידי ביטוי ובהמשך המחצית נכנסו למשחק ויצרנו כמה מצבים מסוכנים מול השער של מכבי. קיוויתי מאוד שלפחות נצא מפה עם שער חוץ או תיקו 0 , כי יש לי הרגשה שמכבי תכבוש בכל מקרה בסלובניה שער ואז זה יהיה כמעט בלתי אפשרי בשבילנו לעבור אותם ולהמשיך לשלב הבא.
מוחמד עוואד חוגג את השער השני מול הסלובנים (צילום: חגית אברהם)
מכבי חיפה בליגת אירופה (צילום: חגית אברהם)

הגיבו כאן לכתבה