בית החולים רמב”ם ובית החולים הלאומי לילדים בוושינגטון חתמו על שיתוף פעולה לקידום מחקר בתחום רפואת הילדים

משלחת בת 40 נציגים, בראשה ראש עיריית וושינגטון, בירת ארה”ב, מוריאל באוזר ומנהל בית החולים הלאומי לילדים, פרופ’ קורט ניומן, התארחה לאחרונה בקריה הרפואית רמב”ם.

במהלך הביקור נחתם בטקס חגיגי מזכר הבנות לתחילת שיתוף פעולה בין שני המוסדות, בדגש על קידום משותף של המחקר בתחום רפואת הילדים. הטקס נערך במעמד ובהשתתפות מנהל בית החולים רמב”ם, ד”ר מיקי הלברטל, מנהלת בית החולים רות רפפורט לילדים, פרופ’ מרים בן הרוש, מנהל בית החולים הלאומי לרפואת ילדים בוושינגטון, פרופ’ קורט ניומן, ראש עיריית וושינגטון, מוריאל באוזר, ואניטה בונדס, חברת המועצה של מחוז קולומביה ויו”ר הועדה לחידוש ואכלוס שכונות.

פרופ’ מרים בן-הרוש, מנהלת בית החולים רות רפפורט לילדים שברמב”ם, שהיא למעשה המנוע מצידו הישראלי של שיתוף הפעולה המדובר בין הצדדים:

בריאות הילדים זו היעד המקצועי והאישי שלי. אני מאושרת מהחתימה על ההסכם המדובר מכיוון שהוא מניח את היסודות לשיתוף פעולה יסודי ומקיף ברפואת הטראומה לילדים לצד פיתוח המחקר וקידומו בתחום אונקולוגית ילדים ופיתוח שיטות טיפול עבור גידולי ראש בילדים. כך נוכל לקדם את הידע הרפואי בתחום רפואת הילדים, לא רק בישראל, אלא גם ברחבי העולם כולו.

ראש העיר וושינגטון הבירה, מוריאל באוזר:

המאמצים המשותפים הללו בין בית החולים הלאומי לרפואת ילדים והקריה הרפואית רמב”ם, מראים שבשנת 2019, אנחנו יכולים לעבוד עם שותפים מובילים מכל העולם במטרה לחדש ולספק שירותי רפואה מתקדמים בכל מדד עולמי לרווחת שלומם של הילדים ובני משפחותיהם, רפואה לה הם נזקקים כל כך. המאמצים הללו השתלמו לבסוף לרווחת תושבי וושינגטון הבירה וישראל.

מעמד החתימה על המזכר המדובר מציין, את שיאה של תקופה פורה עבור פרופ’ בן-הרוש ובין פרופ’ רוג’ר פאקר, ראש השירותים האונקולוגיים בבית החולים הלאומי לרפואת ילדים בוושינגטון. התמחותה של פרופ’ בן-הרוש בטיפול בגידולי ראש בילדים, לצד הניסיון הנצבר של הקריה הרפואית רמב”ם כמרכז ללימודי רפואה דחופה וטיפול במצבי חירום, הפכו את בית החולים רמב”ם לשותף האידיאלי עבור בית החולים הלאומי לילדים לשם תגבור ועיבוי המחקר ברפואת ילדים והכשרת הטיפול ברפואה דחופה בהם. בעתיד מתכננים פרופ’ בן-הרוש ופרופ’ פאקר לבחון דרכי טיפול נוספות בגידולי ראש ממאירים בילדים.

פרופ’ קורט ניומן, נשיא ומנהל בית החולים הלאומי לילדים ציין:

בית החולים הלאומי לרפואת ילדים בוושינגטון דורג לאחרונה במקום ה-5 הארצי מבין בתי החולים הייעודיים לטיפול בילדים מכל רחבי ארה”ב, וקטף את המקום הראשון בטיפול בילודים. בדומה לבית החולים הלאומי לרפואת ילדים בוושינגטון הבירה, התרשמנו שגם בית החולים רות רפפורט לילדים כאן ברמב”ם מחויב לקידום רפואית הילדים בכל רחבי העולם, מה שמהווה שיקול משמעותי בבואו לחתום על המזכר.

המשלחת סיירה בבית החולים הממוגן והתת-קרקעי ע”ש סמי עופר ונחשפו ללוגיסטיקה הרבה שעומדת מאחורי עצם קיומו של החניון כבית חולים ממוגן לשעת חירום. במהלך השהות של המשלחת האמריקאית בישראל, הספיקה ראש העיר להיפגש עם ראש עיריית ירושלים, תל אביב-יפו וחיפה, ולשוחח עימם על ההזדמנויות ועל האתגרים שעוד ניצבים בפניהם בתחום יוקר המחייה, מגורים, תחבורה ורווחה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.