קבלת פנים לעו”ד אדם פיש שקיבל את אות מתנדב נשיא המדינה

עורך_הדין_אדם_פיש_-_אות_הנשיא.JPG
עורך הדין אדם פיש – אות הנשיא

ראש העיר חיפה יונה יהב קיים השבוע בלשכתו קבלת פנים חגיגית לעו”ד אדם פיש שזה לאחרונה באות הנשיא למתנדב לשנת תשע”ג על התנדבות במתן שירותים משפטיים לאוכלוסיות מוחלשות ועל פועלו להגנת זכויות האדם. בכך הפך עו”ד פיש לעו”ד הראשון שזכה באות הנשיא על פעילות משפטית ולא על תחומי התנדבות אחרים.

בנימוקים להענקת הפרס נכתב בין היתר: “בשלושים השנים האחרונות רותם עו”ד עורך דין אדם פיש את משרדו לתמיכה באוכלוסיות מוחלשות ומסייע להן בניהול תיקים משפטיים מורכבים. כבן לניצולי שואה הוא רואה את ייעודו, מאז קבלת את הרישיון לעריכת דין בשנת 1981 לשפר באמצעים משפטיים את זכויותיהן של אוכלוסיות חלשות בישראל. בעבורו זו העשייה הציונית למען מי שבחר לבנות את עתידו במדינת ישראל ולמען מי שנולד בה. לשם כך הוא משקיע שעות רבות מזמנו ומשעות העבודה של אנשי צוותו בטיפול בנושא זכויות האדם. בין היתר במשאבים משפטיים נגד מפגעים סביבתיים ובעד הגנה על איכות הסביבה – ההליכים המשפטיים שהיה מעורב בהם בכל שנות פעולתו שינו איכות חייהם של מאות אלפים מאזרחי מדינת ישראל”.

עוד נכתב בנימוקים לפרס כי עו”ד פיש היה בין היוזמים והמקימים של המרכז ע”ש השופט חיים כהן להגנה על זכויות האדם – ההתארגנות הראשונה בישראל של עורכי דין פרטיים, שהניעה את גלגלי העשייה הפרו-בונו [עשייה בהתנדבות למען הציבור] בקרב עורכי הדין.

עו”ד פיש הודה על קבלת הפנים וסיפר על דרכו המקצועית שהחלה בשורה של עתירות אותן הגיש נגד המדינה בגין הפרת זכויות אדם. מרבית העתירות נדחו אמר עו”ד פיש אבל חשיבותן היה בעצם הגשתן. למדתי מעתירות אלה לא להישבר מהפסדים ולא להתבשם מניצחונות. הסיכוי של הפרט לנצח את הממסד קטן מאוד אבל לעולם אסור לוותר על המאבק שיוביל בסופו של דבר לחברה מתוקנת וטובה יותר”.
קבלת_פנים_לעורך_הדין_אדם_פיש_בלשכת_ראש_עיריית_חיפה.JPG

קבלת פנים לעורך הדין אדם פיש בלשכת ראש עיריית חיפה
עו”ד פיש סיפר על מחקר אוניברסיטאי לו הוא שותף בימים אלה ואשר בודק את הקשר בין קריסתן הכלכלית של רשויות מקומיות לשחיתות אירגונית. בהקשר זה אמר עו”ד אדם פיש כי הוא שמח לציין כי מהיכרותו האישית והמקצועית את עיריית חיפה כדוגמה לרשות המקפידה על מינהל ציבורי תקין המלווה בשירות משפטי ברמה הגבוהה ביותר שתוצאותיה היא בין היתר איתנות פיננסית לאורך שנים”.

ראש העיר יונה יהב: “משרדו של עו”ד אדם פיש, זוכה להכרה בכל הארץ לא רק ברמתו המקצועית אלא באופי הפעילות התנדבותית ורף הנתינה הגבוה אותו הציב. משרדו של עו”ד פיש פועל מתוך הכרה בחשיבות שי לחיזוק צפון המדינה ובמסגרת זו אף פתח לאחרונה סניף של משרדו בכרמיאל”.

צילומים : צבי רוגר

הגיבו כאן לכתבה