מכון המחקר של מכבי נחנך בפארק מדעי החיים בחיפה

אור שחף, גלית קאופמן, דודו זבדה - יחצ

מכבי שירותי בריאות מובילה בשנים האחרונות את תחום המחקר האפידמיולוגי ומחקר הנתונים בישראל על כן החליטה להרחיב את מכון המחקר שלה “מכביטק-קס”ם קאהן-סגול-מכבי” גם לצפון.

המכון נחנך היום (25/06/19) בפארק מדעי החיים הנמצא בבעלות החברה הכלכלית ו”מבנה” שסמוך למת”ם. עד כה פעלו משרדי מנהלת מחוז הצפון באזור הצ’ק פוסט.

כידוע פארק מדעי החיים נועד ליצור אזור תעשייה עתירת ידע לחברות בתחומי הרפואה, שיצטרפו לחברות המובילות בעולם שהקימו את מרכזי המחקר והפיתוח שלהן בחיפה. חטיבת האולטרסאונד GE Healthcare, מרכז החדשנות של ענקית הפארמצבטיקה וביו-פארמצבטיקה Lonza השוויצרית, החממה הטכנולוגית MindUP, ענקית מכשירי השמיעה “סונובה” ועוד פועלים כבר בבניין הראשון שהוקם בפארק מדעי החיים, מתוך חמישה מבנים מתוכננים.

אור שחף, מנכ”ל החברה הכלכלית לחיפה: “הכניסה של ‘מכביטק’ לפארק מדעי החיים מהווה שיקוף מושלם של החזון העומד בבסיס הקמת הפארק. אנו שמחים על הבחירה של ‘מכבי שירותי בריאות’ להפעיל את יחידת החדשנות בפארק המתקדם מסוגו בתחום. מדובר בחיבור טבעי ובעוד צעד לביסוס העיר חיפה כאקו-סיסטם המשמעותי ביותר בישראל וכמרכז ידע עולמי בתחום מדעי החיים”.

עינת קליש רותם, ראש עיריית חיפה: ״האזור הזה הולך להיות הדבר הבא בחיפה ואתם תשמרו על הבריאות שלנו בבקשה. מניחה שכולכם שמעתם על האירועים בעקבות דו”ח מבקר המדינה על בז״ן. צריכים גם את עזרתכם לנקות את העיר ממה שפוגע בבריאות שלנו, ואני תפקידי לדאוג שהעיר תהיה בריאה מבחינה כלכלית ותעסוקתית. אני מברכת את כניסתכם לבניין המרהיב הזה. תגדלו ותפרחו״.

ד”ר גלית קאופמן, ראש מחוז הצפון של מכבי: “מכבי במחוז הצפון משקיעה באיכות הרפואה, בקידום המחקר ובהובלת פרויקטים חדשניים ופורצי דרך. בשיתוף עם ‘מכביטק’, הקמנו בצפון שלוחה צפונית מתוך מטרה לקדם את המחקר הרפואי ולהיות אבן שואבת לרופאים ולחוקרים בתחומי רפואה מגוונים”.

אור שחף, חמדה שטויאר, עינת קליש רותם, רן סער, גלית קאופמן, דודו זבדה - יחצ
אור שחף, חמדה שטויאר, עינת קליש רותם, רן סער, גלית קאופמן, דודו זבדה – יחצ

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.