חשיפה לחצבת בטיסת אל על מתאילנד לישראל

חצבת (shutterstock)

משרד הבריאות מבקש להודיע לציבור כי ביום ראשון 16.06.19 היה חולה חצבת בטיסת אל-על מס’ LY84 שיצאה מתאילנד בשעה 14:30 ונחתה בנמל התעופה בן גוריון בשעה 21:00.

במשרד הבריאות אומרים, כי כל מי שהיה בטיסה  שפרטיה מופיעים ואשר נולד משנת 1957 ואילך ואינו מחוסן ב- 2 מנות נגד חצבת מומלץ כי יפנה בהקדם ללשכת הבריאות המחוזית בירושלים או לכל לשכת בריאות הקרובה למקום מגוריו ואו למוקד משרד הבריאות בטלפון 5400* על מנת לברר את הצורך בקבלת חיסון. יש חשיבות לבירור הצורך בחיסון ולקבלתו במידת הצורך, תוך 6 ימים ממועד הטיסה.

לשאלות ובירורים בדבר הצורך בחיסון ניתן לפנות למחלקה לאפידמיולוגיה בלשכת הבריאות המחוזית ירושלים בטלפונים: 025-314847/813/814/817

משרד הבריאות מבקש מהנוסעים שהיו בטיסה וסובלים מחום או אחד מהסימנים הבאים: שיעול, נזלת, דלקת עיניים, פריחה, להימנע מלהגיע למקומות ציבוריים (עבודה, בתי תפילה, קניונים, מסעדות, תחבורה ציבורית), לאירועים רבי משתתפים או לכל מסגרת ציבורית נוספת, על מנת למנוע הדבקה של סביבתם.

מי שסובל מתסמינים ונזקק לבדיקה רפואית, נא לפנות למרפאה או לכל מוסד רפואי אחר בתיאום מראש או לחילופין, להודיע מידית לצוות בהגעה למוסד הרפואי. יש לציין כי הופעת הסימנים היא תוך 21 ימים מיום החשיפה.

הגיבו כאן לכתבה