הכלבה ג׳סיקה מקריית אתא, נמצאה במקרה ע״י תושבת מצפה אביב כשהיא מייללת, קשורה וגוססת בתחתית מכולה של פח אשפה (כנראה ששהתה בו יומיים או שלושה)

הסיפור הקשה והמזעזע של הכלבה ג’סיקה מקריית אתא נחשף ביום חמישי (13/06/19) על ידי אתר “וואלה”.

בעלי הכלבה ג’סיקה רצו לגאול אותה מיסוריה בגלל שסבלה מגידולים סרטניים. הם פנו לווטרינר העירוני של הקריות ד”ר דוד דדיה על מנת שירדים וישלח אותה למתקן שריפה יעודי. עבור השירות, המשפחה שילמה 800 שקלים.

דדיה, שהגיע לבית המשפחה לקח את הכלבה ג’סיקה, כשכל מה שהתחייב לעשות הוא לא עשה. הכל התגלה ונחשף כאשר תושבת מצפה אביב, שיצאה להשליך אשפה באחת המכולות ביישוב שמעה קול יבבה של חיה במצוקה. לתדהמתה היא גילתה כלבה מסוג לברדור מוטלת קשורה ברגליה בתוך מכולת האשפה כשהיא גוססת.

תושבים מהיישוב שהגיעו למקום הזעיקו את אנשי איכות הסביבה ואת וטרינרית מועצת משגב. לאחר שהצליחו להוציאה מהמכולה אותרה בעלת הכלבה לפי השבב שעל גופה. בעלת הכלבה נדהמה  לשמוע על הימצאות כלבתה האהובה גוססת במיכל האשפה.


דדיה שהגיע למקום הסביר אל מצלמת התושבים הזועמים וההמומים: היו לה מלא גידולים, הייתי אצלם בבית והם הסבירו שהם רוצים להמית אותה. לקחתי אותה אלי למרפאה בקריית אתא, עשיתי את הפרוצדורה של טשטוש והרדמה. בדקתי שאין דופק ונשימה ואני לא יודע איך זה קרה. זה משהו נדיר. לצערי הסתבר שהיא לא נרדמה”.

בתשובה לשאלה איך היא הגיעה למכולה במצפה אביב, השיב דדיה: “היה מאוחר, לא היה לי פינוי באותו יום וזו הטעות שאני מודה בה, שהיא נזרקה לפח אשפה. זו פעם ראשונה שזה קורה לי ב-25 שנים. נכון, גופה צריך לשים במקרר. אבל לא היה לי מקום. אני כואב מאד, אני בעצמי מרצה לילדים על התעללות בבעלי חיים. לקחו ממני עדות ואני לא יודע מה יהיה. אני מקווה לטוב. עשיתי טעות ואני לא הייתי מודע לזה שהיא תחזור לחיים. בן אדם טועה. זה לא משהו מכוון”.


בעקבות הסיפור שזעזע את המדינה נפתחה למחרת עצומה בדרישה לשלול את רישיונו של ד”ר דוד דדיה. תוך פחות משלושה ימים העצומה עברה את מספר החתימות הדרוש (10,000) וחצתה את ה- 13,000 איש.

לשון העצומה כפי שמופצת ברשתות החברתיות:

קריאה לשר החקלאות / משרד הבריאות – לשלול מיידית את רשיונו של ד”ר דדיה דוד– מנהל השירות הווטרינרי המשותף לקרית ביאליק, קרית מוצקין וקרית ים – לאחר שהשליך כלבה לפח ביישוב מצפה אביב כשהיא קשורה ברגליה ומייללת בבכי, זאת בשל ״מחסור במקום במרפאה״ (כפי שפורסם בעתונות).

ד״ר דדיה הודה ואף התנצל על המעשה, אך למרות ההתנצלות – אסור לאדם זה לעסוק יותר במקצוע הווטרינריה.

הוא מעל בתפקידו בצורה פושעת וחסרת חמלה. הפעם הוא נתפס, אך מי יודע כמה פעמים עשה זאת מבלי להיתפס. לד”ר דדיה אסור לעסוק במקצוע הרפואה עוד יום בחייו.

2 תגובות
 1. ריצ׳ארד גרוס אמר/ה

  ההסבר שלו אינו מניח את הדעת:
  קשר את רגליה של כלבה שטען שהרדים, ולדבריו מתה, למה?
  שיקר לגבי פינוי לשריפה, וגם לגבי ההרדמה.
  לצערי, שמעתי על סיפר דומה על ווטרינר אחר. יש מצב שזה נוהל שבשתיקה?

 2. אני אמר/ה

  “דוקטור” בזוי ואכזר.
  שומר נפשו ירחק. במקום לעקר חתולים, הוא משמיד אותם.
  מנוול

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.