תושבי רמת אלון והדר מתלוננים על ריחות חריפים באזור

למערכת חי פה התקבלו תלונות על מפגע ריח מתושבים בעיקר מרמת אלון. לטענתם משעות הבוקר יש ריחות חריפים (ריחות של מפעלים). בנוסף התקבלו תלונות מהורים לילדים בבתי הספר דגניה וגורדון בקריית חיים כי בהפסקת השעה 10 התבקשו התלמידים והצוות להיכנס לבניין ולכבות מזגנים בגלל ריחות של גז מהמפעלים.

מבדיקת הנושא מול איגוד ערים להגנת הסביבה – מפרץ חיפה עולה, כי מאז אתמול בלילה התקבלו באיגוד פניות של תושבים בנוגע לריחות חריפים ברמת אלון ובהדר.


מאיגוד ערים להגנת הסביבה – מפרץ חיפה נמסר לחי פה: מאז אתמול בשעות הלילה התקבלו באיגוד ערים מפרץ חיפה פניות של תושבים על ריחות חריפים בשכונות רמת אלון והדר. במהלך הלילה יצא צוות מטעם האיגוד לשטח ובמקביל נבדקו נתוני תחנות הניטור. צוות האיגוד אכן זיהה מפגעי ריח במספר מוקדים, ובהתאם נרשמו עליות בנוכחות מזהמים באוויר בתחנות הניטור אך ללא חריגות מהתקן המותר בחוק. יצויין כי העלייה במרבית המזהמים נרשמה בכלל הארץ. לגבי מזהם נוסף – מימן גופרתי – אשר נרשמו לגביו עליות באזור מפרץ חיפה האיגוד ממשיך בבדיקות”.

“האיגוד מבקש לציין שעוד במהלך הלילה התקבלה התראה מהמשרד להגנת הסביבה על תנאים מטאורולוגיים קשים שכולאים את האוויר בגובה נמוך. בשל תנאים אלו האוויר אינו מתפזר והריחות של תוצרי המפעלים, פליטות התחבורה והזיהום הפרטי נשארים בגובה נמוך יחסית וגורמים לריחות חזקים ולצריבות בעיניים. אנשי האיגוד ממשיכים לנתח את הנתונים בתחנות הניטור ואת פליטות המפעלים על מנת לזהות מקורות מדויקים, וכן ממשיכים לסייר בכל נקודה בה התקבל דיווח על ריח חריף”.

הגיבו כאן לכתבה