מכינה לכיתה א’ • קופת חולים כללית מחוז חיפה וגליל מערבי מציעה תכנית ייחודית

סדנת הכנה לכיתה א' במרפאת כללית 'צבי מינקוביץ' (צילום: דוברות כללית).

קופת הכללית מציעה תכנית הכנה איכותית לקראת הכניסה לבית הספר. הסדנאות יתקיימו בחיפה, קריות, כרמיאל ומעלות.

מומחי התפתחות הילד של כללית: ילדכם יתחיל בשנה הבאה כיתה א’? זה הזמן להירשם לסדנת הכנה ולא להמתין סמוך ללימודים.

הסדנה הקרובה נפתחת ב 16/6/19 במכון להתפתחות הילד בקריית שמריהו. פרטים והרשמה באמייל: SADNAOTHAIFA@CLALIT.ORG.IL ובטלפונים 5545* – 04-6294650

בעוד כ-3 חודשים יחלו הלימודים וההכנות לקראת כיתה א’, יכללו רכישת ילקוט וקלמר ממותגים, מדי בי”ס והכנת סביבת הלימוד בבית. זה מרגש וכיף, אבל חשוב מאוד להתכונן למוכנותם ובשלותם של הילדים בתחומים: המוטורי, קוגניטיבי, שפתי, חברתי ורגשי.

ענת קונס, מנהלת שירות הריפוי בעיסוק של הכללית במחוז חיפה וגליל מערבי מציינת כי:

המעבר לביה”ס הינו שלב משמעותי המהווה שינוי דרמטי ותובעני בחיי הילד. מצאנו שכל ילד זקוק להכנה והדרכה כדי להבטיח את השתלבותו הטובה, מבחינה חברתית ולימודית, כי הדרישות בחיי ביה”ס שונות מאד ממה שמוכר להם בגן.

על רקע חשיבות ההכנה, מציעה כללית סדנאות הכנה לקראת כיתה א’, אשר נערכות במכוני התפתחות הילד ובמרפאות כללית ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי.

סדנת הכנה לכיתה א' במרפאת כללית (צילום: צבי מינקוביץ).
סדנת הכנה לכיתה א’ במרפאת כללית (צילום: צבי מינקוביץ).

הסדנאות מיועדות לקבוצות קטנות של 10 ילדים בכל קבוצה ומבוססות על 8 מפגשים, במהלכם נלמדים היבטים שונים, כגון: התארגנות, פתרון בעיות, ריכוז, זיכרון חזותי, העתקה מהלוח, אחיזת עיפרון ועוד. החלק האחרון של המפגש מוקדש לשיחה והדרכת ההורים כיצד להיות תומכים ומסייעים, אך גם שידעו להציב גבולות ושלא יחליפו את תפקיד המורה או הילד בהכנת משימות. הכוונה היא להבטיח שהילד יתחיל את הלימודים עם כישורים מיטביים. לא בכוונתנו ללמדו מראש מה שילמד עם הכיתה כולה, אז עלול הוא להשתעמם. ההשתתפות בסדנה תורמת משמעותית גם להורדת המתח המתעורר בקרב הילדים וההורים לקראת הכניסה לביה”ס.

היתרון בסדנאות בכללית, בשונה מההיצע הגדול בשוק הפרטי, הוא ברמה הגבוהה של המנחות. כל המנחות מרפאות בעיסוק, שעברו הכשרה והסמכה בטיפול בילדים והכנתם לבית הספר.

הסדנאות אינן כלולות בסל הבריאות ולכן מוצעות במחירי עלות. הסדנאות לא נערכות למטרות רווח, כך שמחירן נוח ביותר. עמיתי כללית מושלם נהנים מהנחה משמעותית נוספת.

מנחות הסדנאות ממליצות להשתלב בסדנאות כבר עתה. בדרך זו ניתן לאתר בעיות ולתת הדרכה ראשונית להורים בנושאים, כגון: חיזוק וגמישות תנועת אצבעות, ארגון הילקוט והקלמר לילדים עם קושי בהתארגנות וריכוז או השתלבות חברתית.

פרטים והרשמה באמייל: SADNAOTHAIFA@CLALIT.ORG.IL
ובטלפונים 5545* – 04-6294650.
תגובה
  1. טלי אמר/ה

    אז תחסנו אותם כבר בחיסון של כיתה א הכולל חצבת.למה להפיל על אחיות בית ספר??

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.