“נוק אאוט” חיפאי – האגודה ואלוף הארץ שמייצגים את חיפה בענף האגרוף

בבניין גבוה בלב שכונת הדר בחיפה, פועלת מעל 20 שנה אגודת האגרוף החיפאית “סבטן”. האגודה משתתפת בתחרויות ארציות ובינלאומיות ואף קוטפת מדלית ופרסים.

מועדון “סבטן” חיפה נוסדה בשנת 1998 ופועל בהדרכת המאמן הבכיר יבגני קוברין, מאסטר ובעל ניסיון של יותר מ – ..30 שנה בהוראת אגרוף וספורט.

בתחילה, השתייכה האגודה (מועדון סבטן) למרכז הפועל ונקראה הפועל חיפה. לאורך שנות פעילותה, הוציאה האגודה לא מעט אלופי ישראל ומקומות ראשונים בטורנירים בכל הגילאים, כולל תחרויות בין לאומיות. המתאגרף הבולט ביותר שיצא מהאגודה היה פיטר מוישנזון, שזכה בשנת 2004 במקום החמישי באליפות העולם לנוער, שהתקיימה בדרום קוריאה וגם הביא מספר מדליות בטורנירים בינלאומיים במולדובה, לטביה, אלבניה ועוד…

בחודש פברואר האחרון (2019), זכה המתאגרף החיפאי מיכאל מדבדב, באליפות ישראל לנוער עד גיל 16, במשקל חצי כבד (עד 80 ק”ג). החודש ייצא מדבדב, יחד עם מאמנו ועוד שלושה מתאגרפים מאגודת “סבטן” חיפה, לטורניר בינלאומי יוקרתי שיתקיים בגרמניה. מיכאל גדל לתוך בית של ספורט. אביו היה מתאגרף ברוסיה ובהמשך שחקן הוקי ואמו הייתה שחקנית כדורעף, גם כן ברוסיה. לפני שהחל להתאמן באיגרוף, שיחק טניס ואף לקח מקום שביעי באליפות הצפון בהיותו בן 6 בלבד (בתחרות בה השתתפו ילדים בני 10).

לאחר 4 שנים, ראה את מועדון האגרוף בחיפה והחליט שהוא חייב להצטרף ובכך החל את קריירת האגרוף שלו״. אחרי שנה של אימונים קשים, החליט מאמנו לקחת אותו לאליפות ישראל, אך למרות כל העבודה הקשה הפסיד. לחי פה, מספר מיכאל שאמר לעצמו שהוא לא יכול לוותר והוא חייב להיות אלוף ישראל ואחרי שנה של אימונים קשים, התחרה שוב באליפות ישראל. בקרב הראשון ניצח בקרב צמוד וחזר מאושר הביתה אך ידע שיש לו עוד קרב לנצח. בבוקר למחרת, נסע עד לקריית גת (מקום האליפות) והתחיל להתחמם לקראת הקרב. מיכאל מתאר את תחושותיו באותו רגע: “אני לא יכול להסביר את ההרגשה הזאת שהייתה לי בלב מתי שקראו בשם שלי לעלות לזירה. אחרי 2 סיבובים, ניצחתי את הקרב לפני תום הזמן, השופט עצר את הקרב וברגע הזה נהייתי אלוף ישראל”.

יבגני קוברין, מאמנו של מיכאל מדבדב, דיבר על המתאגרף ועל העתיד שהוא צופה לו:


הפוטנציאל של מיכאל מאוד גבוה. הוא מאוד כישרוני וחכם. אמנם יש לנו עוד הרבה עבודה על יציבות ובמיוחד על הקטע המנטלי אבל אני מאמין שהוא רק ימשיך ויתקדם ועוד יביא לנו הישגים רבים.

מתאגרפים חיפאים נוספים שמתאמנים באגודה וזכו במדליות הם אריק שומסקי, שזכה פעמיים במקום שני והשנה במקום שלישי וקיריל קורולקוב, שזכה השנה במקום השני בנערים.

מיכאל מדבדב, אלוף הארץ החיפאי ומאמנו יבגני קוברין (צילום: יח"צ)
מיכאל מדבדב, אלוף הארץ החיפאי ומאמנו יבגני קוברין (צילום: יח”צ)
מיכאל מדבדב (צילום: אלבום אישי)
מיכאל מדבדב (צילום: אלבום אישי)

מתאמן במועדון איגרוף "סבטן" (צילום: יבגני קוברין)
מתאמן במועדון איגרוף “סבטן” (צילום: יבגני קוברין)
מועדון איגרוף "סבטן" (צילום: יבגני קוברין)
מועדון איגרוף “סבטן” (צילום: יבגני קוברין)
מדבדב ( בכחול) בקרב אליפות ישראל (צילום: אלבום אישי)
מדבדב ( בכחול) בקרב אליפות ישראל (צילום: אלבום אישי)
מדבדב ( בכחול) בקרב אליפות ישראל (צילום: אלבום אישי)
מדבדב ( בכחול) בקרב אליפות ישראל (צילום: אלבום אישי)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. Mcarthur אמר/ה

    זה כבוד לחיפה שכזה מועדון אגרוף “סבטן” , שיצאו ממנו אלופים , נמצא בה