מאבק הורי התלמידות בבית הספר אהוד בחיפה • אף אחד לא ימדוד את גובה המכנס של הבנות שלנו

מחאת הורי התלמידות בבית הספר אהוד חיפה (צילום: מערכת חי פה).

הבוקר, יום רביעי 05/06/19 בשעה 7:45 ערכו הורי התלמידות מחאה בכניסה לבית הספר אהוד באחוזה. בקריאה להפגנה נכתב כי ההתעסקות בגובה המכנס של התלמידות הוא לא תקין. "רגליים אינן איבר מיני. העיסוק הזה במיניותן של בנותינו בגיל צעיר הוא הזוי, מגוחך ופוגעני. עיסוק שלילי בגוף הילדות פוגע עמוק בנפשן, בדימוי העצמי ובדימוי הגוף שלהן. המסר לבנות, שיכסו את גופן גורם לילדות להפנים את האיסור והביקורת ולפתח בושה כלפי גופן. בית הספר הופך למקום מאיים, בעודו שופר למערכת ערכים זרה וחשוכה, שאינה הולמת את ערכי העולם החילוני ליברלי. צריך להפסיק את הטירוף הזה!"

מחאת הורי תלמידות בית הספר אהוד בחיפה. בראשם מיכל אלבז שור, מדריכת הורים במקצועה (צילום: מערכת חי פה).

ממשרד החינוך נמסר: אנו סומכים על מנהלי בתי הספר ועל שיקול דעתם המקצועי בנושא.

מכנס ברמודה קוד לבוש (צילום: חי פה בשטח).
מכנס ברמודה קוד לבוש (צילום: חי פה בשטח).

אימהות לתלמידות בבתי הספר היסודיים בחיפה, לא מוכנות לשמוע יותר על מצב בו מעירים לבנות על גובה המכנס, מה גם, שמדובר בבנות צעירות מאוד. החשדות בבנותיהן על הכוונה העומדת מאחורי אורך המכנס פוגענית.

אימא לתלמידה באחד מבתי הספר היסודיים בעיר:

יש לי בת בכיתה ג'. בשבוע שעבר היא נשלחה למנהלת על מנת להראות לה את אורך המכנס. באמת שאני לא מבינה. מישהו עלול לחשוב שהבת שלי היא אובייקט מיני של מישהו, כשהיא ילדה בת 8? כל המכנסיים הקצרים של הבת שלי הם באותו אורך. אני קונה לה מכנסיים לבית הספר באחת מהרשתות הגדולות. יש לה מכנסיים זהים לאלה של שאר הבנות בבית הספר. אחרי אותו יום, לא העירו שוב לבת שלי על המכנס שלה. אני ניסיתי ליצור קשר טלפוני עם המנהלת ולהבין מה קרה שם, אבל לא הצלחתי להגיע אליה.

אני לא מוכנה שחיפה תהפוך לעיר בני ברק.

הורי תלמידות ביה"ס אהוד בחיפה בהפגנה הבוקר (צילום: מערכת חי פה).
הורי תלמידות ביה"ס אהוד בחיפה בהפגנה הבוקר (צילום: מערכת חי פה).

אימא נוספת טוענת שבתה מגיעה לבית הספר עם טייץ עד הברכיים ויום יום מעירים לה:

כיון שביתי לא רוצה שיעירו לה, היא הלכה לבית הספר עם מכנס ארוך היום. זה לא נורמלי שבחום הזה היא הולכת עם מכנס ארוך. המצב הזה מאוד מרגיז אותי, לא ייתכן שהבת שלי תרגיש לא בנוח בלי סיבה ותצטרך לצאת בצורה כזו מהבית. אני אומרת לבת שלי שטייץ עד הברך זה בסדר גמור והיא יכולה להתקשר אליי במידה ומעירים לה".

לטענת הורים בבית הספר היסודי איינשטיין באחוזה, במהלך יום הלימודים בבית הספר נערכות בדיקות לבנות בכיתה לגבי אורך המכנס. מי שהמכנס שלה מעל הברך – מקבלת הערת משמעת. הבנים באותן הכיתות לא נבדקים. לטענת האימהות בכיתה, נערכת ממש בדיקה במהלכה הבנות צריכות לעמוד והמכנס נבדק. בנוסף, אמורה להתקיים בדיקה חוזרת באחת הכיתות ביום שישי הקרוב.

מיכל אלבז שור, מדריכת הורים במקצועה, הורי התלמידות ותלמידות בית הספר אהוד בחיפה (צילום: מערכת חי פה).
מיכל אלבז שור, מדריכת הורים במקצועה, הורי התלמידות ותלמידות בית הספר אהוד בחיפה (צילום: מערכת חי פה).

ממשרד החינוך נמסר בתגובה:

ההחלטה על קוד הלבוש של התלמידים נקבע על ידי מנהלי בתי הספר והצוות החינוכי הבית ספרי. אנו סומכים על מנהלי בתי הספר ועל שיקול דעתם המקצועי בנושא.

מסיגל ציוני מחזיקת תיק החינוך בעיריית חיפה נמסר לחי פה:

הנהלת בית הספר רשאית להחליט על הגבלות בלבוש ובהופעה הכללית של התלמידים וקוד הלבוש מחייב את כולם.

2 תגובות
  1. מאי אמר/ה

    התופעה היא תופעה ארצית, המדינה הופכת למדינת הלכה ובתי הספר תומכים בזה, אין ספק שאם לא נעשה שינוי ומהר הדברים יגיעו למצב אבסורדי. ממחר כולם עם מכנסים קצרים יש תקנון שיהיה עבור שני המינים ולא אפליה בינהם.

    כשאומרים הנהלת בית הספר רשאית להחליט על הגבלות, כאן אנחנו נכנסים בהחלט למצב של התגוננות מול הנהלת בית הספר כי לא ייתכן שהמצב הזה ימשיך ואם זה תלוי בהנהלת בית הספר אולי היא צריכה ללמד בבית ספר דתי ולא חילוני. על אף שלא רציתי להכניס את עניין הדת כאן. אבל ההתנהלות המזעזעת של ההנהלה וצוות המורים פשוט לא יאמן.

  2. מתן אמר/ה

    שיטת השוברים של מפלגת זהות תחזיר את חוקי בית הספר וקוד הלבוש למשהו שההורים בוחרים בו מרצונם.
    תרצו בית ספר בלי מגבלות בנושא צקבלו. ולמי שכן רוצה יהיה גם מענה.

לא ניתן להגיב