סכנה! • כ 200 אירועי פריצות כלי רכב • לשטחי מסילות הרכבת באזור חיפה

משאית על פסי הרכבת (צילום: מוקד הבטיחות רכבת ישראל).

המפגש בו היו הכי הרבה אירועים באזור הצפון, הנו צומת הקישון. בשנתיים האחרונות אירעו כ 200 התפרצויות למסילות.

נתוני רכבת ישראל מגלים: המחיר והסיכון של פריצות (בניגוד לחוק) לשטח המסילה

כחלק משבוע הבטיחות הבינלאומי למפגשי כביש המסילה, אותו מוביל איגוד הרכבות הבינלאומי (International Union of Railways) ובו משתתפת רכבת ישראל, מפורסמים נתונים בדבר התפרצות כלי רכב למסילות הרכבת.

רכב נכנס לפסי הרכבת בבת גלים חיפה (צילום: מוקד הבטיחות רכבת ישראל)

במהלך שנת 2018 פרצו כ-12 אלף כלי רכב את מפגשי הכביש מסילה, בניגוד לכללי הדרך, לאחר ירידת המחסום והפעלת אורות ופעמוני האזהרה. אחוז ניכר מפריצות אלה בוצע על ידי כלי רכב כבדים כגון אוטובוסים ומשאיות, אשר עלולים להביא לפגיעה קשה בנוסעי הרכבת, במקרה של תאונה.

קלנועית נכנסת לאזור המסילה. (צילום: מוקד הבטיחות רכבת ישראל)

פריצות אלה ואחרות אל שטח המסילה הביאו לעיכוב של מעל ל-1,000 רכבות נוסעים, ולכ-6,500 דקות עיכוב.

חצייה מסוכנת של מפגשי כביש מסילה היא תופעה בינלאומית, המקשה על הפעלת רכבות, ומסכנת את כלל משתמשי הדרך. על מנת להעלות את המודעות לסכנה, התאגדו חברות רכבות מ-43 מדינות ברחבי העולם וקבעו תאריך בינלאומי להעלאת המודעות לפריצות לשטח המסילה שיתקיים ביום חמישי 6.6.2019 (ILCAD – International Level Crossing Awareness Day).

רכב על פסי רכבת (צילום: מוקד הבטיחות - רכבת ישראל).
רכב על פסי רכבת (צילום: מוקד הבטיחות – רכבת ישראל).

רכבת ישראל שותפה למאמץ הבינלאומי ותקיים, זו השנה השמינית, את שבוע הבטיחות הבינלאומי. במסגרת השבוע, תבצע הרכבת פעילויות הדרכה והסברה להעלאת המודעות הציבורית בנושא בטיחות בקרבת מסילות ברזל בכלל ומפגשי כביש מסילה בפרט.

רכבת ישראל משקיעה משאבים רבים להתמודדות עם תופעות אלו, הן בהיבט של פיתוח ושדרוג אמצעים טכנולוגיים, תצפיתנים, חינוך והסברה, באזורים מועדים לפורענות. לצד תכנית אסטרטגית רב שנתית לצמצום מספר המפגשים הפעילים.

רכב עולה על פסי הרכבת

בשנת 2005, היו 151 מפגשי כביש-מסילה פעילים ברחבי הארץ. בשיתוף פעולה של משרד התחבורה וגופים נוספים, מקדמת רכבת ישראל הקמת הפרדות מפלסיות, המבטלות את המפגשים. עד שנת 2019 בוטלו 79 מפגשים לטובת הקמתן של הפרדות מפלסיות.
כך למשל, בשנה האחרונה בלבד בוטלו כבר 5 מפגשים באיזור השרון, ברמלה, וקיבוץ החותרים.

אוטובוס חוצה מחסום רכבת (צילום: מוקד הבטיחות רכבת ישראל).
אוטובוס חוצה מחסום רכבת (צילום: מוקד הבטיחות רכבת ישראל).

במפגשים הקיימים משולבים האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר בעולם, שמטרתם להתריע וגם לפעול באופן אקטיבי למניעת מצבי סיכון.
עם זאת מציינים ברכבת ישראל כי גם האמצעים המתקדמים ביותר אינם מחליפים עירנות ושמירה על החוק. אנו שבים ומזכירים למשתמשי הדרך לפעול על פי החוק ובזהירות יתרה בקרבת מסילה ולהימנע מפריצה לשטחי מסילה, אשר מסכנת את ציבור הנהגים ונוסעי הרכבת.

רכבת ישראל משתפת פעולה עם גופים רבים ובהם משרד החינוך, איגוד קציני הבטיחות וציי הרכב, חברות תעשייה ותעבורה, על מנת להילחם בתופעה המסוכנת.
לצד זאת, מקיימת חטיבת הבטיחות ברכבת ישראל ימי עיון והסברה ומקדמת קמפיינים בכלי התקשורת להעלאת המודעות בנושא.

משאית על פסי הרכבת (צילום: מוקד הבטיחות רכבת ישראל).
משאית על פסי הרכבת (צילום: מוקד הבטיחות רכבת ישראל).

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.