פעילויות להיכרות עם דמותו של אילן רמון • הדרכות בנושא אסטרונומיה וכוכבים בהווה ובעבר • תצפיות כוכבים • סיפורים ומיתוסים • הפעלות למשפחה ועוד • 20/06/19 • האירוע בחינם!

“מסע בין כוכבים – צופים לשמיים” | חיפה מציינת את יום הולדתו ה-65 של אילן רמון ז”ל | 20/06/19 | האירוע בחינם! ביום חמישי ה- 20/06/19, בחניון האגם – יערות הכרמל, בשעה 20:00
קרן רמון וארגון אשכולות, בשיתוף החברה למתנ”סים ומשרד החינוך, יחנכו לראשונה את אירוע “מסע בין כוכבים – צופים לשמיים”, פעילויות אסטרונומיה ותצפיות כוכבים למשפחות במוקדים שונים ברחבי הארץ. באזור חיפה יתקיים האירוע המרכזי בחניון האגם ביערות הכרמל שם תתקיים פעילות לכל המשפחה.

יובל פדר - הדובה הגדולה
יובל פדר – הדובה הגדולה

פעילויות להיכרות עם דמותו של אילן רמון │ הדרכות בנושא אסטרונומיה וכוכבים בהווה ובעבר │ תצפיות כוכבים │סיפורים ומיתוסים │ הפעלות למשפחה ועוד.

ביום חמישי ה 20/06/19, יום הולדתו של אילן רמון – האסטרונאוט הישראלי הראשון, ירימו את ראשם אלפי ילדות וילדים והוריהם, למפגש קסום עם כוכבים וסיפורו המופלא של אילן רמון ז”ל, זאת במסגרת אירוע “מסע בין כוכבים- צופים לשמיים” במוקדים ברחבי הארץ.
“מסע בין כוכבים” הינו פרויקט משותף של אשכולות – פורום מרכזי הסיור והתודעה של ישראל, ושל קרן רמון ע”ש אילן ואסף רמון ז”ל, שיתקיים השנה בשיתוף החברה למתנס”ים והאגף לתרבות יהודית במשרד החינוך, לראשונה, במטרה לעודד צעירים לחקור ולהכיר את תחומי המדע והחלל, תוך היכרות ולמידה של אהבת הארץ. במסגרת שיתוף הפעולה צוותי הדרכה של אשכולות, בשיתוף קרן רמון, יפגשו את המבקרים בחניון האגם שביערות הכרמל לפעילויות אסטרונומיה ותצפיות כוכבים מודרכות. בפעילויות ילמדו המשתתפים על מורשתו של אילן רמון, דמותו וערכיו, יחשפו לעולם האסטרונומיה, יצפו בכוכבים, יזהו גרמי שמיים וישמעו סיפורים ומיתוסים שנוצרו לאורך השנים.

יהונתן כלפה - הדובה הגדולה
יהונתן כלפה – הדובה הגדולה

אדיר וישניה, מנכ”ל ארגון אשכולות:
“נרגשים לקדם פעילות חווייתית ומעשירה לקהילה ולמשפחה שתנייד את עיניהם של הילדים ובני הנוער מהסמרטפונים לשמיים, ותעודד סקרנות ולמידה חוייתית לעולם נסתר ומרתק של כוכבים ואסטרונומיה המשפיע על חיינו לאורך דורות. אילן רמון חלם והגיע למרחבים חדשים, וכבש את ליבנו באישיותו ובמידותיו. החיבור בין אשכולות לקרן רמון טבעי לאור ערכים משותפים- מצויינות, מנהיגות ואהבת הארץ והאדם”.

אולי יעניין אותך גם...

רן לבנה, מנכ”ל קרן רמון:
“תצפיות כוכבים הם אחד האמצעים הטובים ביותר לקרב ילדים ובני נוער למדעים, מקסים לערוך לראשונה ביום הולדתו של אילן רמון אירוע ארצי בפריסה ארצית. גם לדבר על אילן וסיפורו הייחודי וגם לעורר השראה בקרב רבבות”.

שילה כנרתי - הדובה הגדולה
שילה כנרתי – הדובה הגדולה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.