חשיפה למחלת החצבת בתחבורה הציבורית באזור הקריות וחיפה

חצבת (shutterstock)

משרד הבריאות מבקש ליידע את הציבור על חשיפה למחלת החצבת בתחבורה הציבורית באזור הקריות וחיפה. על כל מי שנסע בתחבורה הציבורית ביום רביעי, 29.5.19, במטרונית קו 3 שיצאה ב- 11:20 מז’בוטינסקי בקרית ים לתחנת לב המפרץ בחיפה ובאותו היום בקו 960 של אגד שיצא מהתחנה המרכזית בחיפה לירושלים בשעה 12:20.

יבדקו גם כל אשר נולדו משנת 1957 ואילך, ואינם מחוסנים ב- 2 מנות נגד חצבת. מומלץ לפנות בהקדם ללשכת הבריאות המחוזית בירושלים או לכל לשכת בריאות הקרובה למקום מגוריכם או למוקד משרד הבריאות בטלפון *5400 על מנת לברר את הצורך בקבלת חיסון. יש חשיבות לבירור הצורך בחיסון ולקבלתו במידת הצורך, תוך 6 ימים ממועד הנסיעה באוטובוס.

לשאלות ובירורים בדבר הצורך בחיסון ניתן לפנות למחלקה לאפידמיולוגיה בלשכת הבריאות המחוזית ירושלים בטלפונים: 02-5314847/813/814/817.

משרד הבריאות מבקש מהמבקרים ששהו במקומות הנ”ל, וסובלים מחום ואחד או יותר מהתסמינים הבאים: שיעול, נזלת, דלקת עיניים, פריחה, להימנע מלהגיע למקומות ציבוריים (עבודה, בתי תפילה, קניונים, מסעדות, תחבורה ציבורית), לאירועים רבי משתתפים או לכל מסגרת ציבורית נוספת, על מנת למנוע הדבקה של סביבתם. מי שסובל מתסמינים ונזקק לבדיקה רפואית, נא לפנות למרפאה או לכל מוסד רפואי אחר בתיאום מראש או לחילופין, להודיע מידית לצוות בהגעה למוסד הרפואי. יש לציין כי הופעת הסימנים היא תוך 21 ימים מיום החשיפה.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור בריאות בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו