יבגני חריפונוב מחיפה מצטיין מפקד פיקוד הדרום

יבגני חריפונוב מחיפה מצטיין מפקד פיקוד הדרום (צילום: דובר צה"ל)

האלוף הרצי הלוי, העניק הצטיינות לכבוד יום העצמאות ה – 71 למדינת ישראל לרס”ן יבגני חריפונוב מחיפה. יבגני מפקד מגמת אימונים בחטיבת הנח”ל, נבחר למצטיין מפקד פיקוד הדרום.


בתחילת דרכו, עשה חריפונוב שנת שירות בארגון “מעשה”. לאחר מכן, עבד בבת ספר “ברנקו וייס” וביים סרט קולנוע אשר נקרא “מלאכים בלי כנפיים”. הסרט שודר והוקרן בערוץ 2. בתחילת שירותו הצבאי יבגני לא רצה להתגייס לקרבי, שבוע לפני הגיוס נפגש עם קב”ן. בעזרת שיחה זו ובזכות הרצון העז שלו להוכיח לעצמו ולאנשים שזלזלו ופקפקו בו, התגייס, הצליח בתפקידו ואפילו ביקש להיות לוחם.

חריפונוב, תמיד פועל מאהבה טהורה. המניעים שלו לעשות את מה שהוא עושה באים מערכים של אהבה ונתינה, אלו דברים שמניעים אותו לאורך כל דרכו.

חריפונוב, מספר בהתרגשות: “אני לא יודע להגיד למה קיבלתי את ההצטיינות, אבל אני בנאדם שתמיד מחפש את ההקרבה ואת הרצון להשקיע מעבר. אלו ערכים שצריך שיהיו בצבא”.

על חוויה שזכורה לו מהשירות הוא מספר: “אחת החוויות המדהימות ביותר שעברתי היא מסוף שבוע המלחמה לפלוגה שלו בקורס מכים. כאשר הייתי מפקד פלוגת מכים בנח”ל בתפקידי הקודם ואחרי שבוע ללא שינה, החלטתי לעשות לחיילים שלי תרגיל פלוגתי בהפתעה, למרות שחשבו ששבוע הלחימה נגמר. הפלוגה במקום להיות שבורה ועייפה, הפגינה מצוינות ומשימתיות והייתה מלאה ברוח לחימה. דבר זה ריגש אותי ויהיה זכור לי כאחד הרגעים המיוחדים בצבא. אנשים שיודעים, כקבוצה להתגבר על כל מכשול”.

יבגני מוסיף לומר: “זה ישמע קלישאתי, אבל הסטיגמה נכונה, האנשים הטובים והאיכותיים ביותר שאני יכולתי לתאר נמצאים פה. ההתנהגות, הנתינה, הקשר בין אדם לאדם ולא משנה מאיזה גדוד, כולם פשוט אנשים טובים. אני מאוד מאמין בצבא דורש, מקצועי וייסודי שיורד לפרטים ולא מוותר לעצמו – זה הצבא שאני מאמין בו ולצד זה אני מאמין שהחיילים זה קודם כל הדבר הכי חשוב ומי שרוצה להצליח בצבא, צריך להשקיע ולהקריב למענם ולאהוב אותם כאילו הם ילדיו”.

הגיבו כאן לכתבה