שלושה חיפאים חולצו מלב ים על ידי השיטור הימי לאחר תקלה באופנוע הים שלהם • משטרת ישראל

אופנוע ים הוא כלי זריז ונחמד, עד שהוא מתקלקל בלב ים… למרבה המזל היו הערב שוב שוטרי השיטור הימי של חיפה, שהצילו את המצב • יחידת השיטור הימי של משטרת ישראל חילצה הערב, שישי, 17/5/2019, בהצלחה שלושה תושבי חיפה, שנסחפו מספר קילומטרים מקו החוף על גבי אופנוע ים תקול ללא יכולת להזעיק עזרה.

לחי פה נודע כי השלושה תרגלו ווייקבורד מאחורי אופנוע הים ובשלב מסויים הסתבך המנוע בכבל. הדבר קרה בקרבת המכון לחקר ימים ואגמים. גולש הקייטסרפינג המקצוען, ארז טל אור החל לגרור את אופנוע הים לעבר החוף. גרירה זו היא קשה ומצריכה כוח רב ומיומנות, שכן אופנוע הים הוא כלי כבד מאד ביחד לכוח העפיפון. בשלב הזה הגיעה סירת השיטור הימי והצילה את המצב.

שלושה חיפאים חולצו מלב ים על ידי השיטור הימי לאחר תקלה באופנוע הים שלהם (צילום: משטרת ישראל)
אופנוע הים שהתקלקל – שלושה חיפאים חולצו מלב ים על ידי השיטור הימי לאחר תקלה באופנוע הים שלהם (צילום: משטרת ישראל)

ממשטרת חיפה נמסר לחי פה:
במהלך פעילות מבצעית של יחידת השיטור הימי היום מול חופי חיפה, לשמירה על בטחון הרוחצים בים, הבחינו שוטרי היחידה במרחק רב מחוף "שקמונה" בשלושה צעירים בשנות העשרים לחייהם הנסחפים על גבי אופנוע ים למרחק רב של למעלה משלושה קילומטרים מקו החוף, ללא יכולת לנוע ולשוב לחוף.
הערב נשבה רוח ערה במהירות של 20 עד 30 קשר, באזור שקמונה בחיפה, באזימוט 190 מעלות. זווית רוח שכזו היא למעשה Off-Shore, כלומר רוח שנושבת ללב ים (לב מפרץ חיפה). לכן, הצעירים נסחפו צפונה ונותרו בלב ים, ללא יכולת להתקדם לחוף.

מפה - שלושה חיפאים חולצו מלב ים על ידי השיטור הימי לאחר תקלה באופנוע הים שלהם (צילום: משטרת ישראל)
מפה – שלושה חיפאים חולצו מלב ים על ידי השיטור הימי לאחר תקלה באופנוע הים שלהם (צילום: משטרת ישראל)

השלושה עשו בחכמה ונותרו לשבת על אופנוע הים. הם לא ניסו לשחות לחוף, דבר אשר היה מסכן את חייהם. למזלם, השוטרים על ספינת השיטור הימי החדישה, מדגם "צרעה" זיהו אותם. הספינה צימצה מיד את המרחק אל השלושה, שהסבירו לשוטרים כי חבל נתפס במדחף ולפיכך האופנוע שבק חיים ללא יכולת הנעה מחודשת וכי שהו מספר שעות ללא מים וללא טלפון נייד כדי להזעיק עזרה. השלושה הועלו לספינת השיטור הימי והאופנוע נגרר לצד הספינה עד הגעתם בשלום אל חוף מבטחים.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
ספינת הצרעה של השיטור הימי בחיפה (צילום - ירון כרמי)
ספינת הצרעה של השיטור הימי בחיפה (צילום – ירון כרמי)

במשטרה מבקשים להדגיש את חשיבות הכניסה למים באופן מושכל, תוך שמירה על אמצעי תקשורת לשעת צרה וקביעת נציג הנשאר על החוף היכול לשמש כאיש קשר בעת הצורך.

שלושה חיפאים חולצו מלב ים על ידי השיטור הימי לאחר תקלה באופנוע הים שלהם (צילום: משטרת ישראל)
שלושה חיפאים חולצו מלב ים על ידי השיטור הימי לאחר תקלה באופנוע הים שלהם (צילום: משטרת ישראל)

לא ניתן להגיב