ראשי החברה הכלכלית הוזמנו להשתתף בפורום הערים החכמות שיתקיים בשנג’ן בסין

דוד עציוני, אור שחף והמשלחת משנג'ן (צילום: יח"צ)

סגן ראש עיריית חיפה ויו”ר החברה הכלכלית, דוד עציוני ומנכ”ל החברה הכלכלית, אור שחף, הוזמנו על ידי ראש עיריית שנג’ן, צ’ן רוגואי (CEHN Rugui) שביקר השבוע בחיפה, לקחת חלק בפורום הערים החכמות שיתקיים בעיר במהלך חודש מאי.

שנג’ן, אחת מהערים התאומות של חיפה בסין, מהווה את אחד ממרכזי ההיי-טק הגדולים בעולם כיום, נהנית מהשקעות זרות רבות ובשטחה פועל אחד מהנמלים העמוסים בסין.

בפורום צפויים להשתתף ראשי ערים וסגני ראשי ערים מרחבי העולם, מומחים בינלאומיים, אקדמאים העוסקים בתחום הערים החכמות ונציגים בכירים של חברות היי-טק שיקיימו דיונים פתוחים בנושאים הנוגעים לפיתוח ערים חכמות. בפורום צפויים להתארח כ-400 משתתפים ובעלי תפקידים מרחבי העולם, בין היתר מאוסטרליה, בריטניה, הונגריה, יפן, ספרד, פולין, פורטוגל, פינלנד, קוריאה, קמבודיה, רוסיה, שוויץ ותאילנד.

סגן ראש העירייה ויו”ר החברה הכלכלית, דוד עציוני, ישתתף במסגרת הפורום בשולחן עגול של ראשי ערים שיעסוק במחויבות בפיתוח ערים חכמות, שיתוף תפיסות פיתוח וקידום שיתופי פעולה עסקיים בינלאומיים.

עציוני: “העיר שנג’ן בסין והעיר חיפה חולקות מאפיינים דומים – שתיהן ערי נמל עסוקות המהוות מרכז היי-טק ושתיהן מתכננות להפוך לערים חכמות. שמחנו לקבל את הזמנתו של ראש עיריית שנג’ן להשתתף בפורום החשוב הזה ואנחנו נשתתף בו בכדי שחיפה תוכל לצאת נשכרת מבחינת ידע, פיתוח שיתופי פעולה ולמידה מניסיונם של אחרים, לצד חיזוק מעמדה כמרכז היי-טק עולמי”.

שחף: “העיר חיפה, בדומה לערים מובילות נוספות ברחבי העולם, תתמודד בשנים הבאות עם האתגר של הפיכתה לעיר חכמה שבה התשתיות העירוניות יודעות לקיים ביניהן קשר שישפר וישדרג את השירות לתושבים ולשיפור איכות חייהם. נספר בפורום נכבד זה על תמיכתנו בעולם היזמות החיפאי, על הקשר הייחודי עם עולם האקדמיה והרפואה ועל  התכניות העירוניות שלנו בתחום העיר החכמה. נשתף בבדיקת הרעיון להקמת סימולטור עירוני שיאפשר לחברות סטארט-אפ בתחום לנסות את פיתוחיהן על תשתיות עירוניות בזמן אמת וננסה לקדם חתימה על  הסכם עקרונות מול פארק מקביל בשנג’ן מהגדולים בעולם תחום מדעי החיים”.

דוד עציוני והמשלחת משנג'ן (צילום: יח"צ)
דוד עציוני והמשלחת משנג’ן (צילום: יח”צ)
עציוני וראש העיר שנג'ן (צילום: יח"צ)
עציוני וראש העיר שנג’ן (צילום: יח”צ)
דוד עציוני, אור שחף והמשלחת משנג'ן (צילום: יח"צ)
דוד עציוני, אור שחף והמשלחת משנג’ן (צילום: יח”צ)

הגיבו כאן לכתבה