"רצים לזכרם"- המירוץ החיפאי לזכרם של הנופלים במערכות ישראל

ספורטן חיפה במיזם מבורך לכבוד יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל – רצים לזכר הנופלים עם חולצה לבנה ושם של נופל שקרוב לליבך

ספורטן חיפה מזמין את תושבי העיר, ביום רביעי, 8.5, בשעה 17:00 לרוץ לזכרם של חללי מערכות ישראל במסגרת מיזם "לרוץ לזכרם". זו השנה השניה שמתקיים המירוץ לזכר הנופלים מאזור חיפה והסביבה, מירוץ שעובר לאורך כל ציר הכרמל • היציאה מגן האם בשעה 17:00 • בחזרה נפגשים בלנדוור.

"רצים לזכרם" (צילום: שרון לייבל)
"רצים לזכרם" (צילום: שרון לייבל)

השבוע יתכנס כל עם ישראל ל-24 שעות של זיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. משפחות וחברים מתכנסים בבתי העלמין וטקסי זיכרון על מנת להנציח את יקיריהם שהקריבו את חייהם, על מנת שנוכל לחיות כאן בשלום וביטחון. בשנה שעברה, החליטה מדריכת ספורט חיפאית בשם טלי ינאי, לעשות משהו שונה קצת – לאחר פניה מאמו של ארז שגיא ז"ל, לוחם צה"ל שנפל בצוק איתן, עלה בראשה של טלי לעשות מירוץ/צעדה לזכרו, בשעות אחר הצהריים של יום הזיכרון, רגע לפני כניסתו של יום העצמאות.

"רצים לזכרם" (צילום: שרון לייבל)
"רצים לזכרם" (צילום: שרון לייבל)

המירוץ, שנערך לאורכו של ציר הכרמל עד האוניברסיטה, משך תשומת לב רחבה מהציבור העובר ברחוב, שגילה עניין וביקש להשתתף במירוץ הבא. השנה, יתכנסו משתתפי המירוץ בקונכייה בגן האם במרכז הכרמל. על משתתפי המירוץ להגיע עם חולצה לבנה עם שם הנופל הקרוב לליבם. אפשר לעשות את המירוץ בריצה, הליכה או רכיבה על אופניים. המסלול הוא עד האוניברסיטה וחזרה כשאפשר לבחור את האפשרויות הבאות- עד קריית ספר (3 ק"מ), עד בית בירם (8 ק"מ) ועד האוניברסיטה (9 ק"מ).

טלי ינאי, מדריכת כושר בספורטן חיפה ומארגנת האירוע, מספרת לחי פה על היוזמה ומזמינה את הציבור הרחב להשתתף באירוע ייחודי שישלב ספורט עם זיכרון הנופלים:


הרעיון הוא לאמץ תוכנית שהצליחה נפלא בשנה שעברה, צברה הדים ותגובות מצויינות. זה התחיל מזה שאחת החברות שלי שכלה את בנה. היה זה אירוע נורא. מתוך הכאב, הצעתי לה שנעשה מרוץ לזכרו או הליכה בחיפה. האם מאד התרגשה ונתנה לנו כמה חולצות וצמידים עם תמונה של הבן ז"ל, והרעיון יצא לדרך! חברות ששמעו על הפרוייקט שיוצא בדיוק בתפר שבין יום הזיכרון ליום העצמאות, כלומר ביום רביעי בחמש אחה"צ, ״לצבוע״ את העיר בלבן, החליטו שהן משתפות פעולה. הוספנו שמות של הנופלים בהדפסה רגילה על חולצה לבנה והגענו לאירוע בצורה מאד מכובדת. צלם מקצועי הציע את שרותיו, חברה אחרת הקריאה קטע יפה ואז התחיל החלק המרגש- בכל ציר מרכזי בחיפה, התחילו להצטרף אלינו אנשים עם המון סקרנות ואמפטיה כולם ביקשו ליידע אותם על הפרוייקט לשנה הבאה. כמובן שאשמח השנה לשתף כמה שיותר, ללא מטרות רווח וכמובן ללא עלויות. הלוואי שהמטרה והאמצעים יהיו מאוחדים תחת הכותרת של נזכור.

ענבר בן דור, מנהלת ספורטן חיפה:


אני מזמינה את תושבי חיפה לקחת חלק באחד הפרויקטים המרגשים והמשמעותיים שיזמנו. ספורטן רואה חשיבות רבה בעשייה חברתית ותרומה לחברה המקומית. הספורטן הוא חלק בלתי נפרד מהקהילה כאן בחיפה, הוא בית ומשפחה לכולם. אנחנו נמשיך לחזק את הפעילות המשותפות עם התושבים ואף ניקח חלק בשימור והצלחת העיר חיפה
"רצים לזכרם" (צילום: שרון לייבל)
"רצים לזכרם" (צילום: שרון לייבל)

לא ניתן להגיב