המערב הפרוע גרסת רמב”ם | עליה של 130% במספר נפגעי הירי בשליש הראשון של השנה לעומת שנה שעברה

ירי בחיפה (אילוסטרציה)

בית החולים רמב”ם בחיפה מדווח על  ממצאים מטרידים וקשים לגבי עליה גדולה בנפגעי ירי שהגיעו לרמב”ם בשליש ראשון של השנה לעומת שנה שעברה.

בבית החולים רמב”ם אומרים כי אנשי מערך הטראומה של בית החולים לא זוכרים כזה שטף של פצועי ירי שהגיע לבית החולים מאז מלחמת לבנון השנייה, ההבדל הוא שאז, ב 2006, היה מדובר במלחמה, ואילו ב 2019 מדובר בעליה קיצונית באלימות פלילית.

בשליש הראשון של 2019, בין תחילת ינואר לסוף אפריל הובאו לרמב”ם 32 פצועי  ירי , וזאת לעומת 14 פצועי ירי בתקופה המקבילה בשנה שלפני.

הנתונים שנאספו השבוע ע”י אנשי מערך הטראומה מטרידים במיוחד כאשר מפלחים אותם: 29 מתוך 32 נפגעי הירי שהובאו לרמב”ם הם מהמגזר הערבי, ורוב הפצועים 18 מתוך 32 , הגיעו מאתר אחד – העיר טמרה בגליל.

ד”ר האני באחוס, ראש מערך הטראומה של רמב”ם: “עליה של 130% במספר נפגעי הירי לעומת שנה שעברה צריכה להדליק אור אדום אצל מקבלי ההחלטות. מדובר בתופעה שחייבת טיפול מיידי כדי לבלום אותה. אנחנו כאן כדי להציל חיי אדם, ובמקרה של פצועי הירי הצלחנו להציל רבים מאלה שהגיעו במצב קשה,  ונפטר אדם אחד מתוך 32 הפצועים שהגיעו לחדר ההלם שלנו.  אבל זו לא נחמה – צריך לעצור את האלימות הזו”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.