בשורות טובות: התלמיד/ה מבית הספר רוממה לא חולה בחצבת

חצבת (shutterstock)

אנחת רווחה נשמעה היום בבית הספר רוממה בחיפה: משרד הבריאות עדכן היום את הנהלת בית הספר ניגונים רוממה כי החשד לתלמיד/ה חולת חצבת מבית הספר הוסר באופן וודאי!

דפנה בוננה מנהלת בית ספר רוממה ניגונים (צילום: אלבום אישי)
דפנה בוננה מנהלת בית ספר רוממה ניגונים (צילום: אלבום אישי)

מנהלת בית הספר היסודי “ניגונים רוממה” הודיעה היום לכלל הורי בית הספר כי החשד לכך שאחד התלמידים בבית הספר חולה בחצבת הוסר ומשרד הבריאות עדכן את בית הספר שבדיקות המעבדה מוכיחות בוודאות שהתלמיד/ה אינו/אינה חולה בחצבת! יש לציין כי התלמיד/ה השתתף/ה באירוע בחופשת פסח שבו הייתה חשיפה לחולה בחצבת. על פי הנחיות משרד הבריאות ההורים התבקשו לנהוג במשנה זהירות ולהשגיח על הילד/ה בבית, עד שיגיעו תוצאות בדיקות המעבדה.

מיד לאחר שנודע כי יש חשש לכך שאחד התלמידים בבית הספר חלה בחצבת, עודכנו באופן מיידי כל הורי התלמידים בבית הספר. למשרד הבריאות יש נהלים ברורים לטיפול במקרים כאלה על מנת להזהיר הורים לתלמידים לא מחוסנים, אחים של תלמידים או את ההורים עצמם.

באתר משרד הבריאות ניתן לראות את ההנחיות להורים לגבי חיסוני החצבת. החיסון לחצבת ניתן בשתי מנות, הראשון בגיל 12 חודש והשני במהלך כיתה א’. ההנחייה להורים היא לחסן בכל חיסוני השגרה (וביניהם חצבת). בפועל ניתן לראות בחודשים האחרונים את מה שקורה כשיש אוכלוסיות או אנשים פרטיים, שמחליטים על דעת עצמם לא לחסן את ילדיהם ומחלות, שלו כל האוכלוסייה הייתה מחוסנת, חוזרת לפגוע באנשים.

ממשרד הבריאות נמסר לחי פה:
אכן החשד שהתלמיד/ה חולה בחצבת הוסר!

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור בריאות בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו