הישג כפול לרמב”ם בחיפה | גם בשלישיה הפותחת של המגזין האמריקאי “ניוזוויק” וגם מקום שני בין מרכזי העל הרפואיים בישראל במלחמה בחיידקים עמידים

המרכז הרפואי רמב”ם בחיפה זכה החודש לציונים מרשימים ובשני מקומות מכובדים מגופי מחקר חיצוניים שונים בתכלית. צוות המחקר שהקים המגזין האמריקאי “ניוזוויק” לדירוג טיב בתי החולים בכל העולם העניק לרמב”ם ציון 92.2 ודירג אותו במקום השלישי בין 18 בתי החולים הארץ.

המחקר של “ניוזוויק” כלל מדינות נוספות, אך העיתון האמריקאי קבע שבכל מדינה יש לבחון את מערכת הבריאות בנפרד עקב השוני בין המערכות. כך למשל הציון של רמב”ם אינו בר השוואה לציון זהה של בית חולים מסינגפור או ארה”ב.

מנהל רמב”ם ד”ר מיקי הלברטל: “מדובר בהישג מרשים מכיוון שהמחקר הוא עצמאי ונשען על מדדים אובייקטיבים”.

ההישג השני שגרם לשביעות רצון גדולה ברמב”ם, הוא הדו”ח של סיכום חיידקי התראה (חיידקים עמידים). הדו”ח שחובר ע”י היחידה הארצית למניעת זיהומים במשרד הבריאות מצא ,כי רמב”ם נמצא במקום השני המכובד בין מרכזי העל הרפואיים בישראל , מבחינת ההצלחה בהפחתת המצאות “חיידקים עמידים”.

על פי הדו”ח רמב”ם הוא גם בית החולים הנקי ביותר בחיפה בכל הקשור להימצאות חיידקים עמידים. הדו”ח בדק מה מספר החיידקים העמידים שזוהו לכל 100 אלף ימי אשפוז. ארבעת סוגי החיידקים העמידים שנבדקו הם מסוג: CPE, CLOSTRIDIUM,ACINETOBACTER, VRE.

ד”ר חתאם חוסיין, מנהלת היחידה למניעת זיהומים ברמב”ם: “מדובר בעובדה סיזיפית של חינוך ובקרה בכל המחלקות. התחלנו בנקודה לא טובה לפני מספר שנים, לקחנו את המטלה של הפחתת החיידקים העמידים כמטרה חיונית ביותר , ואנחנו אכן בירידה מתמדת בכל הקשור לחיידקים עמידים והסיכון שהם מהווים לחולים. הגענו להפחתה של 77% בחיידקים עמידים בשנים האחרונות”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.