חיים סילבס מול אלדד שביט – שני חברים טובים ראש בראש, במשחק על 6 נקודות • כדורגל בחיפה

במוצאי החג (27/04/2019), יפגוש חיים סילבס, מאמן הפועל חיפה (מקום 10 בליגה), את אלדד שביט, מאמן בני סכנין (מקום 14), למפגש קריטי באיצטדיון “דוחא” בסכנין בשעה 20:30, כשהאחרונה עלולה לרדת ליגה במידה ולא תנצח. קצת על המפגש הפיקנטי בין שני חברים טובים שלערב אחד, ישימו את החברות בצד ויעשו הכל על מנת שקבוצתם תשרוד עוד עונה בליגת העל.

בשבוע שעבר, מונה חיים סילבס למאמנה של הפועל חיפה במקומו של שרון מימר, שהתפטר לאחר תקופה של תוצאות לא טובות. סילבס, המזוהה עם הצד הירוק של העיר, בתור אחד שגדל ושיחק במכבי חיפה, נבחר לאמן לראשונה בעיר דווקא את הקבוצה מהצד השני של הכביש, הפועל חיפה, כשיש לו משימה לא פשוטה והיא להשאיר אותה בליגה. אמנם כרגע, נמצאת הפועל חיפה, 6 נקודות מעל הקו האדום, 3 מחזורים לסיום, אך כבר ראינו שבליגת העל, מלבד האליפות של מכבי ת”א, שום דבר אינו צפוי או בטוח ולאחר התקופה הרעה שעברה על הפועל חיפה (11 משחקים ללא ניצחון), הביאו את סילבס על מנת שישנה שם את המומנטום השלילי.

סילבס, לא ציפה שהמשחק הראשון שלו בקבוצתו החדשה, יהיה מול המאמן אלדד שביט, שהוא גם אחד החברים הטובים שלו. שביט, שכבר שנה לא אימן בליגת העל, מאז עזב את הפועל עכו, מונה לפני כחודש למאמנה של קבוצת בני סכנין, שנמצאת בסכנת ירידה מוחשית לליגה השניה וחייבת לנצח את 3 המחזורים שנותרו לה, על מנת להשאיר לעצמה סיכוי להמשיך בליגת העל.

חיים סילבס (צילום: יוסף הירש)
חיים סילבס (צילום: יוסף הירש)

חיים סילבס (43) ואלדד שביט (36), מכירים כבר שנים. זה התחיל בתחילת שנות ה-2000 בבני יהודה, כשסילבס היה בסגל הבוגרים של הקבוצה ושביט היה בנוער. הם גם גרו באותו בניין בחיפה, אך מלבד שלום שלום, לא הייתה ביניהם אינטראקציה מיוחדת. החברות ביניהם התחילה לפני 8 שנים בערך, בליגה הלאומית, כשאלדד שביט קיבל את משרת האימון בהפועל עפולה. חיים סילבס בדיוק סיים חוזה בקבוצת אחווה עראבה מאותה הליגה וחברים משותפים של שניהם, ניסו לשדך ביניהם מקצועית. אלדד שביט שהיה המאמן, התנגד תחילה להביא את השחקן לקבוצה מסיבה לא ברורה, אך לאחר מספר שכנועים, נפגש עם סילבס שהיה שחקן בשלהי הקריירה שלו ואחרי שיחה של כמה דקות בארבע עיניים, “התאהב” בו והחליט שלא רק שהוא יהיה שחקן שלו אלא גם יהיה חבר שלו לכל החיים.

אלדד שביט(צילום: אלבום אישי)
אלדד שביט(צילום: אלבום אישי)

סילבס מצידו, מאוד התחבר לדרך בה אימן אלדד שביט, אהב את המקצועיות והאופי והחליט שהוא רוצה לאמץ בעתיד את דרך האימון שהנחיל שביט. בשיחה עם חי פה, סילבס מעיד על עצמו שהוא אדם שמכיר הרבה מאוד אנשים, אבל מעטים הם האנשים היקרים לליבו כחברים, עם חיבור וערבות הדדית כמו אלדד שביט. הקשר נשמר והתחזק לאט לאט, כשסילבס אימן מספר שנים לאחר מכן את הפועל רעננה בליגת העל בעונת 2014-15 והחליט לקחת את אלדד שביט להיות עוזרו. בהמשך, שביט חזר לאמן במספר קבוצות בליגה הלאומית וליגת העל, אך הקשר נשמר. השניים גם לומדים יחד תואר ב”ניהול ספורט”, במכללת קרית אונו.

מלבד הפן המקצועי, הם נפגשים גם מחוץ למגרש, עם המשפחות, לארוחות וטיולים משותפים. המשחק בשבת, יהיה המפגש הרביעי ביניהם, כשבמפגשים הקודמים, יצא סילבס עם היד העליונה – בשני הראשונים, הסתיימו ביניהם המשחקים בתיקו ואילו בעונה שעברה, הביס סילבס עם קבוצתו הפועל קריית שמונה, את הפועל עכו קבוצתו של שביט בתוצאה 4-0, כך שהאחרון יהיה נחוש לשנות את המאזן ביניהם ועל הדרך להילחם על הסיכוי הקלוש שעוד נשאר לקבוצתו בני סכנין להישאר בליגת העל. שני המאמנים סיפרו לחי פה, שעל אף החברות והפרגון ההדדי, במשחק עצמו ישימו את כל הרגשות בצד ויעשו הכל על מנת שקבוצתן תשיג את 3 הנקודות היקרות שנחוצות להן כמו אוויר לנשימה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.