צוללנית שניקתה את הים נקלעה למצוקה – מצילי חיפה חילצו אותה במבצע משולב

צוללן (אמנון)

קבוצה של שישה צוללנים בגילאי העשרים הגיעה הבוקר (חמישי 25/4/19) לחוף מול המרכז הימי בחיפה על מנת לנקות את הים. המחווה היפה והמבורכת כמעט הסתיימה בטביעת צוללנית של הקבוצה שנקלעה למצוקה. למרבה המזל, אמנון בן עזרא, צוללן מנוסה ומציל בחיפה, עבר במקרה בסביבה, במסגרת אימון כושר.

המציל אמנון בן עזרא, מתחנת ההצלה של חוף בת גלים, שהציל את הצוללנית יחד עם מצילים נוספים מספר בשיחה לחי פה:
“במסגרת אימון הספורט שלי עברתי הבוקר בקטע חוף בו התכוננו והתארגנו הצוללנים לצלול ולנקות את הים מפלסטיקים פחיות ושקיות כשהם מלווים במדריך. מדובר בקבוצת צוללנים צעירים. בדרך שלי חזרה פנו אליי כי צוללנית מהקבוצה נכנסה ללחץ (פאניקה) מצב המוגדר כאובדן עשתונות או חוסר שליטה עצמית כתוצאה מחרדה עמוקה. כשמדובר באדם השוהה במים בסיבה בלתי טבעית לו, מוגבר האפקט של הפאניקה ותהליך ההידרדרות מואץ”.

אמנון מוסיף:
“מייד ביקשתי ממנהל תחנת ההצלה שלי, נזיה מרעי, אופנוע ים, שנשלח במהירות יחד עם שני מצילים נוספים, דרור ואליאס, צללתי וחילצתי את הצוללנית, שהמשקולות משכו אותה כלפי מטה ומנעו ממנה לחבור לחברים בקבוצה, מה שגרם לפאניקה. הרמנו אותה יחד עם המצילים והעברנו אותה לחוף מבטחים כשהיא בהכרה ובמצב טוב”.

“כיוצא חיל הים, כצוללן בכיר עם שלושה כוכבים ובעל 15 שנות ניסיון ו- 150 צלילות בים בשנה, אני ממליץ לדאוג לעשות רענון והסברה לפני הצלילה ושתמיד ידאגו לגלגלי הצלה, קיאק מלווה או סירה מלווה או משהו שצף על המים כי כשנמצאים במצוקה בלב ים ואין במה לאחוז באופן אוטומטי נכנסים לפאניקה”.

יש לציין כי פאניקה היא הסיבה העיקרית למוות ב- 80% מכלל תאונות הצלילה.

אמנון בן עזרא (מציל בחיפה)
אמנון בן עזרא (מציל בחיפה)
צוללן (אמנון)
צוללן (אמנון)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.