שייט חיפה • תומר הנדל ואביב רוזן מחיפה הם אלופי ישראל בשיט לנוער בדגם 420

תומר הנדל ואביב רוזן משייט חיפה זכו ביום חמישי האחרון במקום הראשון באליפות ישראל לנוער בתל-אביב בשייט מפרשיות מדגם 420, לאחר שסיימו שישה שיוטים עם 6 נקודות שליליות והקדימו את הצוות הבא בשלוש נקודות. תחרות זו מהווה אחד מהקריטיונים להשתתפות באליפות אירופה, שתיערך בקיץ 2019, בגיליסה בספרד ובאליפות העולם שתיערך בפורטוגל. ההצלחה בתחרות הנה תמריץ חשוב להמשך.

תומר הנדל ואביב רוזן על הפודיום באליפות ישראל 2019

בשיוט הראשון, צמד השייטים פתחו בצורה חלשה יחסית את התחרות ודורגו במקום השביעי, אך בשיוט השני התאוששו וסיימו במקום השני. את ארבעת השיוטים הנוספים סיימו הצמד במקום ה-1. ביומיים הראשונים לתחרות, השיוטים היו מאתגרים וארוכים ונמשכו בכל יום כ-8 שעות בים, עם תנאי ים קשים שכללו גלים גבוהים ורוח קלה, דבר אשר הקשה על השייטים.

תומר הנדל ואביב רוזן מחיפה מזנקים מצידו השמאלי של קו הזינוק – אליפות ישראל בשיט לנוער בדגם 420 (צילום: הראל ידיד – מאמנם של ממש השייטים)

ביום השלישי לתחרות, הגיעו הצמד החיפאי עם הרבה חששות וציפיות לקראת שלושת השיוטים הנוספים והמכריעים, אך בשל הים הסוער ולאחר 4 שעות המתנה דרוכה, החליטה ועדת התחרות לבטל את השיוטים של אותו יום. בעקבות כך, התוצאות של היומיים הראשונים הכריעו את אליפות ישראל ותומר ואביב ניצחו את התחרות.

מימין לשמאל: אביב רוזן, המאמן הראל ידיד ותומר הנדל – גמר אליפות ישראל בשייט ( צילום: הראל ידיד)

עבור תומר ואביב זאת הפעם השלישית בה הם זוכים בתואר המכובד “אלופי ישראל” בדגם ה-420. באוקטובר 2017 הם זכו באליפות ישראל לבוגרים, ובאפריל 2016 הם זכו באליפות ישראל לנוער. תומר ואביב שטים מזה 4 שנים בדגם ה-420 ובכל שנה הם מתחרים באליפויות אירופה, כחברים בנבחרת ישראל. בקיץ האחרון השתתפו הצמד באליפות אירופה בפורטוגל וסיימו במקום ה-16, מתוך למעלה מ-100 סירות.

תומר הנדל ואביב רוזן מחיפה בתחרות שייט באגם גארדה - איטליה
תומר הנדל ואביב רוזן מחיפה בתחרות שייט באגם גארדה – איטליה

תומר הנדל הוא בן 17 ולומד בכיתה י”א בבית הספר הריאלי בבית בירם. אביב רוזן, הוא בן 18 ולומד בכיתה י”ב בבית ספר ליאו בק. שניהם החלו לשוט בגיל צעיר מאד במועדון שייט חיפה ושטו עד 2015 במפרשית מסוג אופטימיסט. כבר אז התבלטו בכישרונם וכאשר היו בני 12-13 היו בנבחרת ישראל והשתתפו בתחרות בינלאומית בתורכיה. תומר ואביב מתאמנים 5 אימונים בשבוע, שמתוכם ארבעה אימוני שייט ואימון אתלטיקה ושואפים להגיע רחוק בענף השייט.

תומר הנדל ואביב רוזן מחיפה בעת אימון מול חופי חיפה
תומר הנדל ואביב רוזן מחיפה בעת אימון מול חופי חיפה

הראל ידיד, מאמנם של הצמד החיפאי, מסר לחי פה: תומר ואביב מתמודדים כרגע בסדרה של שיוטי מבחן. כך נקראת הליגה בענף השייט, הקובעת את הנבחרת שתייצג את ישראל בשיוטים הבינלאומיים שיתקיימו בקיץ. כרגע ממוקם הצוות במקום השלישי במבחנים, בקרב צמוד מול שני צוותים חזקים ממועדון השייט של הפועל שדות ים. לפנינו שתי תחרויות נוספות – באשדוד ובשדות ים, שיקבעו את התוצאה הסופית בדיוטי המבחן והכל עדיין פתוח. הצוות פועל היטב בכל תנאי הים. הם מתפעלים את הסירה במקצועיות ולכן ההתמודדות על המקום הראשון היא לא פיזית או טכנית, אלא בעיקר מנטאלית. תחרויות הקיץ שעומדות לפנינו: אליפות עולם לבוגרים, אליפות אירופה ואליפות העולם לנוער. הקרב על הכרטיסים לתחרויות אלה הולך להיות מותח.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור ספורט בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו