שבוע הנגשה באקדמית גורדון | שיזף אהרן: “החוויה נתנה פרספקטיבה על איך זה להיות בעל מגבלה מסוימת והדרכים להתמודד עמה”

יחידת הדיקנט בשיתוף עם החוג לחנ”מ, אגודת הסטודנטים והיחידה למעורבות חברתית באקדמית גורדון ציינו בשבוע שעבר את שבוע ההנגשה, שבוע שבו הוצבו תחנות להתנסויות חושיות המדמות את ההתמודדות היומיומית של אנשים עם מוגבלויות. מטרת השבוע הזה היא לעודד את הסטודנטים להפוך מפרחי הוראה למורים רגישים יותר כלפי תלמידים בעלי קשיים בשמיעה, בראייה ובמוטוריקה , בניידות ותקשורת.

את השבוע פתח היוצר, המוזיקאי והקומיקסאי דניאל עמית ששיתף בחוויות חייו כבחור המגדיר עצמו על הקשת האוטיסטית. בהמשך נפגשו הסטודנטים ואנשי הסגל עם עדי נתן, בוגר גורדון המתמודד עם עיוורון. נתן הציג בפני הסטודנטים טכנולוגיה חדשה בשם BE MY EYES המסייעת לעיוורים.

שיזף אהרן, יו”ר האגודה: “בתור שותף לפרויקט המקסים הזה, השתתפתי בחלק מההתנסויות אשר דימו לנו הסטודנטים מגבלות שונות של אנשים החיים סביבנו. החוויה אכן נתנה פרספקטיבה על איך זה להיות בעל מגבלה מסוימת והדרכים להתמודד עמה. פרויקט מסוג זה יכול להיות לנו, אנשי החינוך של המחר, דוגמה שנוכל ליישם בבתי הספר/גנים בעתיד”.

ד”ר נטע ברנסקי, סגנית נשיא האקדמית גורדון ודקאנית היחידה ללימודי המשך ומעורבות בקהילה: “במכללה שעוסקת בהכשרת דור המחנכים הבא של ישראל, אין דבר ראוי מאשר להדהד קבלה וכבוד כלפי כל אדם באשר הוא”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.