כדורגל בחיפה • פרשנים ואוהדים מגיבים להתפטרותו של מאמן הפועל חיפה שרון מימר

כבר זמן רב שהכתובת הייתה על הקיר – לאחר שנדחקה לפלייאוף התחתון במחזור המכריע ולא ניצחה ב-11 משחקים, החליט המאמן שרון מימר לקחת את האחריות ולהתפטר בעקבות ההפסד הביתי אתמול (13/04/2019) ב-“סמי עופר” 2-0 להפועל רעננה.

את העונה התחילו האדומים עם המאמן ניר קלינגר ‘ברגל ימין’ כשניצחו בבית את מכבי נתניה 5-0. לאחר מכן חוו ירידה ביכולתם ובמקביל החליט קלינגר לעזוב ולחתום בבית”ר ירושלים. במקומו של ניר קלינגר מונה שרון מימר ונראה היה בתחילה שהמומנטום שוב משתנה לטובת הקבוצה, כשהפועל משיגה תוצאות טובות וכובשת בממוצע מספר שערים במשחק. אבל אז שוב החלה הירידה ביכולת, יחד עם פרשת בלמה הרומני של הקבוצה גבריאל תאמאש, שנתפס בחשד לנהיגה מופרזת תחת שכרות והושעה מכל פעילות עד הודעה חדשה.

ניר קלינגר (צילום: חגית אברהם)
ניר קלינגר (צילום: חגית אברהם)

בנוסף, אירעו מספר פציעות של שחקנים בהפועל חיפה והקבוצה מצאה את עצמה חסרת אונים, כאשר בארבעת משחקיה האחרונים היא לא כובשת אפילו שער אחד ומשיגה רק 2 נקודות במצטבר.

אתמול, כאמור, זמן קצר לאחר סיום המשחק, הודיע מימר על התפטרותו ובשלב זה מעביר את אימוני הקבוצה עוזר המאמן, מאיר בן מרגי, כשהמועמד המוביל לאימון הקבוצה הוא חיים סילבס החיפאי, מאמנה לשעבר של הפועל קריית שמונה.

אלי לונטל, שחקן העבר של הפועל חיפה ופרשן הרדיו דיבר עם חי פה וניתח את הסיבות לכישלון של המאמן, שרון מימר, בקבוצה והציע גם פתרון להמשך:


שרון מימר גילה אחריות ולקח את ההחלטה הנכונה כשהחליט אתמול להתפטר. הוא איבד את הדרך הבסיסית שלו כשב-11 המשחקים האחרונים של הקבוצה, הוא עשה את כל הטעויות האפשריות: בתחילת דרכו היה לשרון מימר הרכב מנצח ואז הוא התחיל עם הרוטציות – גינסארי, סויסטאד, זמיר, חוזז, אראל, מיטרבסקי, שמש ואז’ובל, אלה לא פחות מ-8 שחקנים שמימר שם אותם ברוטציה מתחלפת ועל הדרך הוריד לנס זמיר את הביטחון וגמר לחלוטין את ראדו גינסארי.
בינואר חיזק שרון מימר את הפועל חיפה בכמה שחקנים ואז הגיע ה-13 באפריל, יום בו התקיים המשחק הגורלי כשמימר צריך להבטיח את הישארות הקבוצה בליגה, כאשר שחקני החיזוק, אותם הביא רק לפני 3 חודשים, יושבים על הספסל, זה אומר דיינו.
הפועל חיפה, נראתה גמורה במהלך בחודשיים האחרונים, בטח לא נראתה כמו קבוצת כדורגל: אין הנעת כדור, אין מהירות ביציאה להתקפות מעבר ואין הצטרפות של שחקנים מהקו האחורי לעבר שער היריבה.
לכל קבוצה יש עליות וירידות אבל החכמה היא לדעת לעצור את הסחף, כשהקבוצה מפסידה ולא משיגה תוצאות ואת זה, לצערי, מימר לא ידע לעשות.
הפועל חיפה צריכה למנות, בהקדם, מאמן חדש, שייקח את הקבוצה ויבנה כבר מעתה את הסגל לעונה הבאה, אחרת, היא תהיה מועמדת ודאית לירידת ליגה. כמו כן, צריך לשחרר 4-5 משחקני הסגל ולהביא 3-4 ישראלים ברמה גבוהה.
חיים סילבס הוא מועמד ראוי ביותר – הוא מאמן שאימן בשנים האחרונות בליגת העל, הוא גם עבד עם בעל בית לא פשוט כמו איזי שרצקי ולכן הוא יוכל להתמודד עם בעל בית כמו יואב כץ. בנוסף, לסילבס יש את “השחקנים שלו”, כמו שיש להרבה מאמנים אחרים, הוא מכיר שחקנים ישראלים טובים ויכול להביא כאלה שבהחלט ישדרגו את הפועל חיפה.

משה כהן, אחד מהאוהדים המפורסמים של הפועל חיפה, לא הופתע מהתפטרותו של שרון מימר ובתגובה לחי פֹּה מסביר את חוסר התאמתו של מימר לקבוצה ומהו השינוי המתבקש:


“הייתי באצטדיון אמש וכמובן שיצאתי מאוכזב מהמשחק, כעת אני בחרדה ממה שיהיה בהמשך, אך בתקווה שהסוף יהיה טוב. ברור לכל אוהד הפועל חיפה שהפרידה של שרון מימר מהקבוצה זה מה שהיה צריך להיות, כבר ממזמן. הייתה אי התאמה מוחלטת בין הקבוצה למאמן – ניהול המשחק והרכבת השחקנים של מימר היו על רקע אישי ולא במחשבה על טובת הקבוצה וחבל שכך.
אם באמת ההצלחה של הפועל חיפה חשובה ליואב כץ, אז זה הזמן להחתים עכשיו מאמן, שימשיך גם בעונה הבאה, על מנת שיתחיל כבר מעתה לבנות קבוצה על הבסיס הקיים, עם חיזוק במקומות הנכונים ללא “חסכנות יתר”, כי מה שזול יוצא בסופו של דבר בהפסד יקר!
האוהד משה כהן (צילום: אלבום אישי)
האוהד משה כהן (צילום: אלבום אישי)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.