נהיגה בשכרות – סיכום סופ”ש עמוס במעוכבים שיכורים, חלקם ללא רישיון וביטוח – מחלקת התנועה של משטרת חיפה

בכל סופשבוע יוצאים אנשי מחלקת התנועה של חיפה לשטח, מלווים במתנדבים מסורים, על מנת לאכוף את החוק האוסר על נהיגה בשכרות ולהוריד מהכביש נהגים שיכורים. סוף השבוע הזה היה עמוס וגדוש במיוחד, מסיבה כלשהי. הנה תקציר האירועים בהם נתקלו שוטרי התנועה:

 1. נהג צעיר שנתפס כשבדמו 180 מ”ג אלכוהול – “מעוכב שכרות”, זומן לשימוע.
 2. עצורה בגין נהיגה בשכרות ילידת 1970: נעצרה לאחר שהייתה מעורבת בתאונת דרכים ברחוב פאר בחיפה, תאונה שהסתיימה בפציעה קלה. הנהגת נסעה אחורה, פגעה ברכב אחר, ניסתה לברוח ונתפסה על ידי משטרת ישראל. בבדיקת נשיפון התגלה כי בדמה כמות עצומה של 1,800 מ”ג אלכוהול. הנהגת נעצרה, לאחר חקירת בוחן, נכלאה, שוחררה על ידי בימ”ש למעצר בית.
 3. תושב חיפה נתפס כשהוא נוהג שיכור בזמן פסילת רישיון וללא ביטוח: בדיקת נשיפון הראתה כמות עצומה של 880 מ”ג אלכוהול בדמו. רישיון הנהיגה שלו אינו בתוקף משנת 2004. אם לא די בכך אז גם רכבו היה ללא ביטוח והרכב מיועד לפירוק, ללא טסט מעל שנה.
  הנהג נעצר, לאחר חקירה במחלקת בוחני התנועה של חיפה, רכבו הושבת ל-30 יום ונגרר למגרש. הנהג הובא בפני שופט ומעצרו הוארך עד יום ב’, בשעה 12:00.
 4. נהג יליד 1976, תושב חיפה, נהג בשכרות ברחוב בת חן בחיפה: תוצאת הינשוף הראתה 392 מ”ג אלכוהול בדמו. הוא עוכב לחקירה וזומן לשימוע.
 5. אופנוען שיכור מנצרת הרים גלגל מול השוטרים במהלך הפגנה בחיפה: במהלך הפגנה בשד בן גוריון, הגיע מכיוון ככר בן גוריון, פינת המגינים, אופנוע. הנהג פתח בנסיעה תוך כדי הרמת גלגל קדמי ונעצר בבית קפה נרגילות סמוך, על ידי השוטרים. הוא עוכב במקום. בחקירתו התברר כי הוא נוהג ללא רישיון אופנוע ומעולם לא הוציא רישיון כזה. הוא נוהג ללא ביטוח. במהלך החיפוש על גופו נתפסה עליו קופסת חומר החשוד כסם. האופנוע הושבת ל 30 יום ונגרר מהמקום.
 6. נהג צעיר מעוכב שכרות: נתפס עם 136 מ״ג אלכוהול בדמו. במשטרת חיפה בוצע שימוע ונקבעה פסילה ע”י קצין תורן.
 7. נהגת צעירה מעוכבת שכרות, 121 מ”ג אלכוהול בדמה – זומנה לשימוע.
 8. נהג מעוכב שכרות נתפס עם 612 מ”ג אלכוהול בדמו – זומן לשימוע.
 9. נהג מעוכב שכרות נתפס עם 440 מ”ג אלכוהול במדו – זומן לשימוע.
 10. נהג מעוכב שכרות נתפס עם 767 מ”ג אלכוהול בדמו – זומן לשימוע.
 11. נהג שיכור נתפס עם 480 מ”ג אלכוהול בדמו: ביצע תאונת דרכים כאשר נסע על מסלול מטרונית בירידה מכיוון הדר לכיוון יד לבנים על רחוב הגיבורים.
 12. נהג בשכרות עם 580 מ”ג אלכוהול בדמו – זומן לשימוע .

סה”כ מקרי נהיגה בשכרות במהלך סופשבוע זה:
10 שכרות
2 נהגים לא מורשים
2 מעצרים
10 עיכובים
3 שימועים על אתר
2 השבתות וגרירות
1 פסילת רישיון נהיגה.
8 זימונים לשימועים

נהג שיכור מעוכב ואזוק עם אזיקים על רגליו (צילום – ירון כרמי)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.