סערת דו”חות החניה בחיפה | הצעתה של חברת מועצת העיר סופי נקש אינה חוקית

סופי נקש - חברת מועצת העיר חיפה (צילום: נגה כרמי)

חברת מועצת העיר סופי נקש, העלתה בישיבת מועצת העיר האחרונה שהתקיימה ביום שליש האחרון (2/3/19) הצעה לסדר בה היא מבקשת לבטל את דו”חות החניה שניתנו לבאי משחק הכדורגל שנערך באצטדיון סמי עופר ביום 25/2/19, שהחנו על המדרכות ובצידי הדרך באזור, בית העלמין וליד מגרשי הטניס באזור, וכן ביקשה כי להבא לא יינתנו דו”חות במשחקי הדרבי מתוך התחשבות באוהדים. נקש, אף ציינה בהצעתה: “ראש העיר אמורה לחבק גם את אוהדי הקבוצות ולא רק את הקבוצה המנצחת”.

מנהל אגף התפעול דוד לוריא, הסביר כי הבלאגן שנוצר עקב החניה הלא חוקית מונע מרכבי חירום לבצע את עבודתם כשיהיה צורך  בכך ובמיוחד כשחוסמים את צידי הכביש של בית העלמין כי מדובר בכביש ראשי. עוד ציין, שכאשר חונים על המדרכות הולכי הרגל נאלצים ללכת על הכביש וזה דבר מסכן חיים.

ראש העירייה ד”ר עינת קליש רותם, אמרה כי לא ניתן להצביע על הצעה לא חוקית (מדובר בבקשה לצביע על הצעה שתאפשר לחנות רכבים במקומות אסורים וזה בניגוד לחוק). וציינה כי עניין הדוחות נעשה בעבר והם ימשיכו לעשות זאת עד שתושבי העיר יחונכו שלא חונים במקומות שאסור לחנות בהם וההצעה ירדה מהסדר.

יש לציין כי בכל משחק, בין אם מדובר בדרבי או לא, משטרת ישראל קוראת לציבור להישמע להנחיות ומבקשת מהאוהדים שלא להחנות את הרכבים במקומות שאסור לחנות בהם.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.