בקרוב בחיפה: אחיות "טיפת חלב" יגיעו עד לביתן של אימהות חדשות כדי לסייע ולייעץ על טיפול בתינוק

כנס ״התפתחות, הורות ומדיניות״ (צילום: דוברות משרד הבריאות)

החל מחודש מאי הקרוב יושק שירות חדש של משרד הבריאות, זאת במסגרת פיילוט של מחוז חיפה בו אחיות "טיפת חלב" יגיעו עד לביתן של אימהות חדשות כדי לסייע ולייעץ על טיפול בתינוק.

את הפיילוט והתכניות העתידיות לגבי טיפות חלב ו-1000 הימים הראשונים בחייו של תינוק, חשפו בכירי משרד הבריאות במסגרת יום למידה מיוחד משותף של משרד הבריאות ועמותת גושן שהתקיים אתמול (שני 1/4/19) במכון "ון ליר בירושלים" תחת הכותרת ״התפתחות, הורות ומדיניות״.

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב: "האתגרים בהורות החדשה יותר ויותר מורכבים וצריך להמציא את השירות של טיפות החלב מחדש שיכלול יותר שעות טיפול, שיהיה פתוח אחר הצהריים ובימי שישי, שיכלול יותר שירותים כמו ייעוץ שינה ותזונה ולכלול ביקורי בית בילד הראשון. אנחנו מחויבים לשירות ואחד הדגשים שלנו לממשלה החדשה זה תגבור משאבים וכוח אדם למערך שירות טיפות החלב".

פרופ' איתן כרם יו"ר עמותת גושן: "ככל שההתערבות נעשית מוקדם יותר סיכויי ההצלחה גדולים יותר בעלויות נמוכות יותר. תפקיד רופאי הילדים לא רק להיות במרפאה אלא להיות מעורב בחיי הקהילה  ולהכיר מקרוב את התנאים בהם הילדים גדלים. להרבה הורים חסרים כלים המותאמים למציאות כיום שהיא דינמית יותר ושונה מזו שבה הם גדלו בה. הילדים בישראל הם 30% מהאוכלוסייה אבל 100% מהעתיד שלנו ולכן חשוב שנשקיע בהם את מירב המשאבים".

ד״ר שושי גולדברג אחות ראשית במשרד הבריאות: "תחנות טיפות חלב בישראל יחזירו עטרה ליושנה.  1000 הימים הראשונים בחיי האדם נמצאים בראש סדרי העדיפויות של המשרד".

פרופ׳ סיגל סדצקי ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות: "תחנות טיפת החלב הן לב העניין. אנחנו צריכים לחזק אותן. בלב השירות עומדות אחיות, והמפגש האנושי בין ההורים לבין האחיות הוא תמצית העניין. בראשון למאי אנחנו מתחילים את הסנונית הראשונה במחוז חיפה ביעד שתוך שנה שכל האימהות של התינוקות הראשונים תקבלנה ביקורי בית. מדובר בסיירת של אחיות שתפקידן יהיה מוקדש לביקורי בית."

פרופ' שמואל רשפון רופא מחוז חיפה במשרד הבריאות, שהמחוז שלו יחל את הפיילוט לראשונה: "מדובר ברפואה ציבורית מן המעלה הראשונה. אני סמוך ובטוח שהאימהות החדשות ייהנו מהמפגש הפורה עם אחיות טיפת חלב של המחוז. זוהי רפואה ציבורית, אמיתית, נגישה לכל. מחיפה תצא הבשורה לכל הארץ."

כנס ״התפתחות, הורות ומדיניות״ (צילום: דוברות משרד הבריאות)
כנס ״התפתחות, הורות ומדיניות״ (צילום: דוברות משרד הבריאות)
כנס ״התפתחות, הורות ומדיניות״ (צילום: דוברות משרד הבריאות)
כנס ״התפתחות, הורות ומדיניות״ (צילום: דוברות משרד הבריאות)

לא ניתן להגיב