ערב גאלה – שולחן עגול 3 חוגג 40 שנות פעילות בחיפה

תומר גנון לצד רעייתו, בתיה - שולחן עגול 3 - ערב גאלה לציון 40 שנות פעילות בחיפה (צילום: נגה כרמי)

בשבת ה 30/03/19 התכנסו מעל 1000 תורמים לערב גאלה שולחן עגול 3 שחגג 40 שנות פעילות בחיפה • שולחן עגול 3 הוא גוף התנדבותי בינלאומי א-פוליטי, שהחל את דרכו באנגליה ב-1927. בגוף מתנדבים משפחות, נשים וגברים בקהילה הקרובה לביתם. חברי הקבוצה נפגשים ומתגבשים חברתית להגברת תחושת השייכות.

 תומר גנון לצד רעייתו, בתיה - שולחן עגול 3 -  ערב גאלה לציון 40  שנות פעילות בחיפה (תילום: נגה כרמי)
תומר גנון לצד רעייתו, בתיה – שולחן עגול 3 – ערב גאלה לציון 40 שנות פעילות בחיפה (תילום: נגה כרמי)

את הערב הנחתה יהודית הופמן. תומר גנון, יו"ר שולחן עגול 3 חיפה, עלה לבמה, לצד רעייתו, בתיה. יחד הם הודו לכל הבאים והפעילים שתרמו לקהילה לאורך השנה:
"השנה עומד ערב הגאלה בסימן חגיגי בו חברי שולחן 3 חוגגים 40 שנות פעילות. זו הזדמנות מצויינת להזמין משפחות צעירות, נשים, וגברים להצטרף אלינו ולהמשיך מסורת ארוכה של נתינה הזדמנות לצרף חברים נוספים. בעזרת הכספים אשר נאספים אנו זוכים להמשיך את פעילותינו ההתנדבותית, הערב הוא הדלק המזין את פעילות השולחן, הכספים שמגוייסים כאן חוזרים לקהילה ועל כך תודתינו שנתרמים חוזרים לקהילה בחזרה מודים לכל החברים בשולחן שעוזרים ותורמים לאורך כל השנה."

שולחן עגול 3 -  ערב גאלה לציון 40  שנות פעילות בחיפה (תילום: נגה כרמי)
שולחן עגול 3 – ערב גאלה לציון 40 שנות פעילות בחיפה (תילום: נגה כרמי)

מדי שנה שולחן 3 מאתר נציגים פעילים מבתי הספר ומעניק להם תואר עמית שולחן 3. השנה נבחרו לעמיתי השנה נועם גרוס וגאיה מרק.

נועם גרוס

נועם גרוס
נועם גרוס

נועם גרוס
נועם הינו תלמיד יב' בבית הספר הראלי בבית בירם. נועם מדריך בשבט לוטם בצופים מזה שלוש שנים. הפעילות של נועם בצופים הינה אינטנסיבית וכרוכה בקשר רציף עם חניכיו בפעולות לצד הכנת סמינרים וטיולים.

בשנה שעברה סחף נועם את כל השכבה הבוגרת מהצופים ומהראלי לתוכנית "שידרוג" אותה הוביל בעזרת הנוער "ליד", אשר במסגרתה שיפצו החניכים את בתיהם של אנשים מבוגרים חסרי יכולת כלכלית, המוכרים בלשכת הרווחה. קשה לכמת את השעות שנועם מקדיש לפעילות למען החברה. לאחרונה החל נועם את המיונים לשנת שירות לפני צבא, דרך תנועת הצופים.

על היצירתיות, האכפתיות, הרצון להיטיב עם סביבתו והמחויבות החברתית העצומה שלו, על היוזמות שהוא מייצר, נמצא נועם ראוי לתואר עמית השנה של שולחן עגול 3 חיפה


גאיה מארק

גאיה מרק
גאיה מרק

גאיה מארק
גאיה הינה תלמידת יב' בבית הספר הראלי בבית בירם. גאיה מדריכה בצופים מכיתה י'. בשנה הזאת הדריכה אחווה בתנועת הצופים, בשילוב ילד על הספקטרום האוטיסטי. במקביל, התנדבה גאיה גם במד"א ובלטה בהנהגת השכבה בביה"ס.

בכיתה יא' אירגנה גאיה פאנל בנושא מודעות לאנשים עם צרכים מיוחדים, שבו נכחו 400 איש, מתוך מטרה לגרום להעמקת המודעות לנושא חשוב זה. מאמציה לארגון הפאנל כללו: איתור מקום, גיוס תורמים למימון הקרנת הסרט, גיוס נציגים משנת שירות, מרצים,הורים ומטפלים. השנה מתכננת גאיה להעלות פאנל נוסף ולהביא את הנושא של אנשים עם צרכים מיוחדים לדיון ציבורי.

גאיה מרכזת צעירה של קבוצת הצרכים המיוחדים בשבט הצופים. היא אחראית על שתי אחוות עם ילדים בעלי מוגבליות ועל קבוצת "וראייטי", גאיה מעבירה פעולות מונגשות מיוחדות ליד המחשב. הפעילות של החניכים היא פעמים בשבוע ומטרתן הנאה, בקניית כישורי חיים בסיסים ושילוב משמעותי עם החברה הרגילה בפעולות, בטיולים ובטקסים.

על יכולת הנתינה העצומה, הרגישות, היוזמות היחודיות ובעיקר על פועלה של גאיה ללא לאות למען בעלי צרכים מיוחדים והשתלבות בחברה, מהווה גאיה מודל לחיקוי ולהשראה, והיא מאותם בני נוער הנותנים לנו תקווה לעולם יפה וטוב יותר

לא ניתן להגיב