הפועל חיפה בכדורגל: מהראן לאלה בראיון לחי פה “אם הייתי משחק עכשיו – הייתי תורם הרבה לקבוצה”

חלוצה המושעה של הפועל חיפה, סופר את הימים עד חזרתו למגרשים, מנתח את בעיות הקבוצה העונה ומהמר באיזה מקום תסיים הפועל בפלייאוף התחתון? ראיון עם שחקן שעוד לא אמר את המילה האחרונה.

תקופה לא קלה עוברת על מועדון הכדורגל של הפועל חיפה. הקבוצה כבר מעל חודשיים ללא ניצחון בליגה (8 משחקים), משחקת בפלייאוף התחתון אחרי שבעונה שעברה הייתה בצמרת הטבלה ובשבוע האחרון, קיבלה חדשות רעות כשבלמה הרומני של הקבוצה גבריאל תאמאש, נעצר בחשד לנהיגה במהירות מופרזת תחת השפעת אלכוהול. בסוף השבוע האחרון, השחקן שהה בהארכת מעצר ולא ייטול חלק במשחקה של הפועל חיפה מול הפועל ת”א מחר ב”סמי עופר” (20:30), כשגם עתידו בקבוצה כרגע לא ברור.
חי פה תפס לראיון קצר את מהראן לאלה, שחקנה של הפועל חיפה, שבצירוף מקרים גם שיחק במדי שתי הקבוצות וגם מתמודד עם השעיה של שנתיים עקב עבירת משמעת אחרת (שימוש בחומרים אסורים) ורשאי לחזור לשחק כדורגל רשמית רק באוגוסט 2019.

לפני שהתחלנו לדבר על מצבו של לאלה כרגע ועל המשחק של הפועל חיפה הערב, ביקש השחקן לעודד את תאמאש, שנמצא במעצר:
אני מצטער בשבילו על מה שקרה, עוד יצא לי להתאמן איתו לפני הפרשה שלי והוא שחקן ווינר, אני שולח לו חיבוק חם ומאחל לו שיחזור כמה שיותר מהר למגרשים, הוא נחוץ לקבוצה ויעזור להם המון.

מהראן לאלה, שחגג 37 החודש, נחשב לשחקן ותיק ומבוגר כשלא מעט שחקני שדה בגיל הזה, כבר ממזמן תלו את הנעליים. אך למהראן יש תכניות אחרות, הוא עדיין מרגיש את “הרעב” לדשא והוא צפוי לחזור לאימונים כבר בחודש יולי הקרוב לקבוצת האם שלו הפועל חיפה:
כמובן שכרגע זה לא אותו דבר מבחינת כושר משחק, כי להתאמן בלי קבוצה זה קשה מאוד,יש לי מאמן אישי, אני מתאמן חזק ומתכוון לחזור לשחק כבר בעונה הבאה. זה לא אותו דבר, כי להתאמן בלי קבוצה זה קשה מאוד. הייתי יכול לשחק גם בקבוצה בליגה הלאומית או בליגה א’ ולעשות שם כסף , אבל אני חושב שיש לי עוד מה לתת ולתרום למועדון הבית שלי.

מהראן לאלה
מהראן לאלה

אחת הבעיות העיקריות של הפועל חיפה העונה לעומת אשתקד, היא ההתקפה שלא פוגעת. לאלה מציין את ההבדל בין העונות לדעתו וגם מה חסר לקבוצה העונה?
הפועל חיפה פתחה טוב את העונה אבל בהמשך, משהו שם לא התחבר – יש שחקנים חשובים שעזבו את המועדון בסוף העונה שעברה כמו עדן בן בסט ואלון תורג’מן. במקומם הגיעו שחקנים טובים אך ללא ניסיון, לעומת עדן ואלון, ששיחקו במהלך הקריירה במספר קבוצות.
כואב לי הלב כשאני רואה את מצב הקבוצה בתקופה האחרונה, אני יושב בבית ואומר לעצמי שאם הייתי איתם הייתי בהחלט יכול לעזור, הפועל חיפה זה בית חם בשבילי. שרון מימר הוא מאמן טוב, אבל כנראה אין מספיק חיבור בין השחקנים, שילוב של זה ושל וחוסר מזל ואחת הדוגמאות הטובות היא המשחק מול הפועל חדרה שאם היו מנצחים אותו הפועל היו היום בפלייאוף העליון. למרות כל זאת, אני מאמין שהפועל חיפה תסיים במקום הראשון בפלייאוף התחתון.

לסיום, שאלתי את לאלה כמה הוא חושב שייגמר המשחק מחר מול הפועל ת”א, אך בתור שחקן ששיחק בשתי קבוצות שקרובות לליבו שנים, הוא הסתפק בתשובה דיפלומטית:
אני מעדיף ששתי הקבוצות יתחלקו בנקודות, יש לי מקום חם לשני המועדונים הנהדרים האלה ואני מאחל להם המון בהצלחה.

הפועל חיפה (צילום: חגית אברהם)
הפועל חיפה (צילום: חגית אברהם)

גבריאל תאמאש (במרכז) חוגג בתקופות טובות יותר(צילום: חגית אברהם)
גבריאל תאמאש (במרכז) חוגג בתקופות טובות יותר(צילום: חגית אברהם)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.