לראשונה ב”סמי עופר”: שימוש בטכנולוגיית ה-VAR, שגם הכריע את תוצאת המשחק של מכבי חיפה מול בני יהודה

מערכת הVAR בשימוש בכורה ב"סמי עופר" (צילום: חגית אברהם)

פלייאוף עליון מחזור 1:
במשחק הכדורגל, שהתקיים באצטדיון “סמי עופר” בחיפה, היה שימוש ראשון ושנוי במחלוקת במערכת ה-VAR, שגרם להרחקתו של שחקנה של מכבי חיפה ולשער של האורחים, שגם ניצחו את המשחק והסבו למכבי חיפה את הפסדה הראשון בליגה מאז דצמבר 2018 (12 משחקים רצופים ללא הפסד).

השופט צופה במערכת הVARׁׁׁ(צילום: חגית אברהם)
השופט צופה במערכת הVARׁׁׁ(צילום: חגית אברהם)

טכנולוגיית ה-VAR במשחקי הכדורגל:
אחרי ההצלחה במונדיאל והכניסה למשחקי הצ׳מפיונס, מנהלת הליגות לכדורגל השיקה היום (שבת) במשחקי הליגה , את מערכת הVAR – מערכת שתפקידה לצמצם ולמנוע טעויות קריטיות במהלך המשחק.
מערכת זו יכולה להמליץ על שינוי החלטה בארבעה מקרים בלבד: החלטה על הבקעת שערים, בעיטות עונשין מ11 מטר, החלטות על שליפת כרטיס אדום ישיר וטעות בזיהוי בשליפת כרטיס אדום או צהוב.
במקרה של היום, המערכת הייתה בעוכריה של מכבי חיפה כששופט המשחק, דוד פוקסמן, בהחלטה שערורייתית, החליט להשתמש בהילוך החוזר על מנת לשרוק לבעיטת עונשין מ-11 מטרים שלדעת רבים, לא הייתה ולא נבראה.

ארנסט מאבוקה, הורחק על לא עוול בכפו (צילום: חגית אברהם)
ארנסט מאבוקה, הורחק על לא עוול בכפו (צילום: חגית אברהם)

במסיבת העיתונאים שנערכה ביום חמישי האחרון, דיבר המאמן מרקו בלבול, על כך שהוא חסיד של ה-VAR והתרומה שלו לכדורגל. בעת האמירה הזאת, בלבול בוודאי לא ציפה שהמערכת תהיה בשימוש נגדו ותביא להפסדו הראשון בליגה העונה – בדקה ה-42. היה זה כאשר ארנסט מבוקה, שחקנה הקמרוני של מכבי חיפה, הרים את רגלו בניסיון הרחקה ובלי כוונה, פגע בגופו של שחקנה של בני יהודה בקצה הרחבה. האחרון, נפל על הדשא בכאבים והשופט הלך לבדוק את האירוע ב-VAR. כאמור, בהחלטה שנויה במחלוקת, החליט השופט, להוציא כרטיס אדום למאבוקה ולשרוק לפנדל, אותו כבשה בני יהודה וניצחה את המשחק בתוצאה 2:0.

שופט הכדורגל דוד פוקסמן (צילום: חגית אברהם)
שופט הכדורגל דוד פוקסמן (צילום: חגית אברהם)

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו