עירנותה של מנהלת אדמיניסטרטיבית במרפאת כללית בטכניון הצילה חיי מטופלת בת 83

הצלת חיים במרפאת הטכניון - רויטל טפירו רון ודר ענת רוזנצוויג

רויטל טפירו רון, המנהלת האדמיניסטרטיבית של מרפאת כללית בטכניון הצילה חיי מטופלת בת 83, למרפאת הכללית בטכניון פנתה מטופלת בת 83 עם תלונות על חולשה כללית ורעד בגוף. בבדיקתה, כולל בבדיקה נוירולוגית, לא היו מימצאים פתולוגיים. גם רמת הגלוקוז בדם הייתה תקינה.

אולם, נוכח תלונותיה הרפואיות, החליטה ד”ר ענת רוזנצוויג – מנהלת המרפאה, להשהות את המטופלת במרפאה להשגחה. זמן קצר לאחר מכן הבחינה רויטל טפירו רון – המנהלת האדמיניסטרטיבית במרפאה כי המטופלת מגלה סימני בלבול, הלקוחה ביקשה לאכול משהו בטענה שהיא רעבה וכשרויטל הביאה לה אוכל הגיבה בהפתעה והצהירה שכלל אינה רעבה, היא לא הייתה מודעת לשעת היום וכדומה.

לכאורה, ניתן היה להתעלם מסימנים קלים אלה ולייחס אותם לכך שמדובר באישה מבוגרת, אך רויטל, העובדת כבר שנים רבות במרפאה, היא בעלת חושים מחודדים ועל אף שאינה בעלת הכשרה רפואית, היא מיהרה לדווח לרופאה, ד”ר ענת רוזנצוויג, כי מצבה של המטופלת מעורר חשד, מכיוון שהיא מבולבלת.

ד”ר רוזנצוויג אבחנה בשיחה עם המטופלת שהיא אכן מעט מבולבלת, בעוד שבהיכרות עמה היא ערנית וחדה, על אף גילה המתקדם.

הצלת חיים במרפאת הטכניון – רויטל טפירו רון וד”ר ענת רוזנצוויג


ד”ר רוזנצוויג חשדה שמדובר באירוע מוחי והחליטה לפנותה באמבולנס למיון בבי”ח כרמל, שם בבדיקת MRI נמצא ממצא חשוד למנינגיומה שהינה גידול שפיר במוח, עם בצקת. מייד ניתן טיפול דחוף בסטרואידים לטיפול בבצקת ומצבה השתפר מאד.

הצוות הרפואי בביה”ח ציין כי הערנות והזהירות שגילה צוות מרפאת כללית בטכניון, על אף שהסימנים לא היו מובהקים, אפשרה אבחון וטיפול מהיר שמנעו החמרה במצב האישה, עד כדי סכנת חיים.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור בריאות בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו