ממוגרפיה בטירת כרמל | בדיקת ממוגרפיה ליד הבית. 01/04/19

ניידת ממוגרפיה באחת המרפאות ברחבי המחוז

כללית מנגישה את בדיקות הממוגרפיה ויוזמת הגעת ניידות למרפאות ברחבי המחוז, כך שהמטופלות נבדקות ליד הבית.


ב 01/04/19
תגיע ניידת למרפאת טירת הכרמל, רח’ מלחמת ששת הימים 3, טירת הכרמל.


ד”ר גלית מנחם צמח מנהלת מרפאת טירת הכרמל מסבירה על חשיבות הבדיקה: סרטן שד הינו הסרטן השכיח ביותר בקרב נשים במדינת ישראל ובעולם כולו. בישראל מאובחנות מדי שנה כ-5000 חולות חדשות עם סרטן שד, כאשר אחת מ-7 נשים לערך תחלה במהלך חייה בסרטן השד.

מעקב סדיר אחת לשנתיים בגילאים המתאימים נמצא כמפחית תמותה מסרטן השד, מאפשר גילוי מוקדם של המחלה בשלבים הראשונים וכתוצאה מכך גם, במקרים רבים טיפול פחות אגרסיבי, המלווה בפחות תופעות לוואי והוכח כמפחית תמותה. בדיקת ממוגרפיה הינה צילום רנטגן המבוצע במספר זויות לאיתור מוקדם של סרטן השד ובאמצעותה ניתן לבצע גילוי של ממצאים לא תקינים בשד, גם בשלבים מוקדמים, כשהגוש עדיין לא ניתן למישוש ידני. בדיקת הממוגרפיה אורכת מספר דקות ויכולה להיות כרוכה באי נעימות קלה, אך לא מעבר לכך. לעיתים נדרשת בדיקת סונר (אולטרהסאונד) משלימה לצורך אבחון מלא.

חשוב להדגיש כי בדיקת שד עצמית לא נמצאה כמפחיתה תמותה או תחלואה מסרטן שד ולכן אינה יכולה להוות תחליף לממוגרפיה. נשים בקבוצות סיכון (לדוגמא סרטן שד במשפחה הקרובה) צריכות להיות במעקב מותאם על פי המלצת רופא.

צוות כללית במרפאת טירת הכרמל דואג לזמן נבדקות אך במידה והינך מבוטחת כללית ומשתייכת לקבוצת הנשים בגילאי 50-74 ולא ביצעת את הבדיקה בשנתיים האחרונות, מומלץ שתפני אל צוות המרפאה לתיאום תור לבדיקה.

ניידת ממוגרפיה באחת המרפאות ברחבי המחוז
ניידת ממוגרפיה באחת המרפאות ברחבי המחוז

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.