גלאי עשן הותקנו בבתיהם של קשישים בנשר

מתקינים גאלי עשן בנשר (צילום: דוברות כב"ה מחוז חוף)

החל הגל הראשון של התקנה חינם של גלאי עשן במסגרת מבצע אשר נפתח הבוקר (שני 11/3/19) בבתי קשישים ברחבי העיר נשר על פי רשימה שהועברה מטעם הרשות המקומית. הגלאים נרכשו במימון העירייה לאחר שראש העירייה רועי לוי,  היה הראשון להרים את הכפפה ולהיענות ליוזמה בה יותקנו גלאי עשן בבתיהם של קשישים תושבי העיר. הגלאי עשן הותקנו ע”י כבאים מתחנת הכיבוי המקומית, אשר נצלו את המפגש הבלתי אמצעי עם התושבים בכדי להטמיע מסרי בטיחות אש, ולנפק טיפים שימושיים בנושאים כמו: אמצעי חימום בטוחים והתנהגות בזמן שריפה.

במערך הכבאות אומרים, כי נתוני העבר מלמדים כי האוכלוסיות הפגיעות ביותר כתוצאה משריפות הפורצות בבתים הינם בני הגיל השלישי. גלאי העשן מתריע בזמן אמת ומעניק זמן תגובה ומילוט יקר. בכוחה של מתן התרעה שכזו לשנות את תוצאות האירוע ככל שפרץ, ולא לחינם ברשות הכבאות משננים השכם וערב את מטבע הלשון כי גלאי עשן מציל חיים. גלאי העשן שהותקנו הינם גלאי עשן עצמאיים המצוידים בסוללה האמורה להספיק עד עשר שנות שימוש, אינם דורשים טיפול או אחזקה שוטפת, עלותם זניחה – בטח לעומת התועלת הטמונה בהם.

במבצע נטלו חלק ראש עיריית נשר רועי לוי, סגן מפקד תחנת חיפה סגן טפסר יצחק סוויסה, מפקד תחנת הכבאות בנשר להב איתן שטרית ,ונציגים נוספים מהרשות המקומית.

ראש עיריית נשר רועי לוי: “מדובר בסנונית ראשונה במבצע רחב בהרבה אשר בסיומו יותקנו גלאים בכל דירות הקשישים בעיר”.

מפקד תחנת הכבאות האזורית חיפה טפסר משנה חזי לוי מסר:  “אנו קוראים לשאר הרשויות ליצור עמנו שיתופי פעולה שכאלה ולצאת במבצעים דומים של התקנת גלאים בקרב אוכלוסיות הנמצאות במעגל הסיכון להיפגעות .בכוחנו לעשות את השינוי, וכסמכות מקצועית וגורם מנחה נשמח לתרום את חלקנו ככל שנדרש”.

מתקינים גאלי עשן בנשר (צילום: דוברות כב”ה מחוז חוף)

מתקינים גאלי עשן בנשר (צילום: דוברות כב”ה מחוז חוף)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.