חל גידול במספר האנשים המאובחנים עם הפרעה קוגניטיבית קלה


בשנים האחרונות חל גידול משמעותי במספר האנשים המאובחנים עם הפרעה קוגניטיבית קלה, או מה שנקרא בשפה המקצועית (MCI). על כן  החליטו במכון לריפוי בעיסוק של כללית בבית אמות בחיפה לארגן ולארח את הפורום הקוגנטיבי הארצי של המרפאים בעיסוק בעיר, ולהקדיש את יום העיון לנושא זה.

ביום העיון השתתפו מרפאים בעיסוק המומחים בתחום השיקום הקוגנטיבי ועובדים במכוני הריפוי בעיסוק של כללית ברחבי הארץ במסגרתו הועברו הרצאות, הוצגו שיטות טיפולים ועוד בנושא תופעה זו המתבטאת בתלונות על שכיחת שמות, קושי לשלוף מילים, לזכור איפה הונחו חפצים שונים ועוד. שכן ליקוי זה בזיכרון פוגע ביכולתם של הסובלים מהתופעה לתפקד והם זכאים לשיקום קוגנטיבי בריפוי בעיסוק בהפניה של רופא מכללית.

מנהלת המכון בחיפה, יעל ריסמן, הציגה שיטות טיפול במטופלים עם הפרעה קוגניטיבית קלה, , כולל גישות מתקדמות המשלבות שימוש בטכנולוגיה. כמו כן, הציגה עדויות מחקריות ליעילות ולאפקטיביות של הטיפול בריפוי בעיסוק לשיפור הזיכרון ושימור התפקוד העצמאי בקרב המטופלים. ובהרצאת הסיום הציגה ריסמן, למשתתפים את “שיטת התיקוף” של נעמי פייל שהינה שיטת לטיפול במטופלים הסובלים מירידה קוגנטיבית. מדובר בשיטה מעשית לתקשורת ולטיפול עם חולים דמנטים.

דיווח על שיפור ביכולת הזיכרון ואיכות החיים בקבוצות הטיפוליות במכון בחיפה

מרפא בעיסוק מהמכון של כללית בבית אמות, אלי כץ, הציג את הקבוצה הטיפולית המתקיימת באופן קבוע במכון בחיפה למטופלים אלו. הוא סיפר שמטופלים שאובחנו כסובלים מהבעיה ומתאימים לטיפול קבוצתי, משולבים בקבוצה טיפולית המבוססת על 11 מפגשים שבועיים, למשך שעה וחצי. בקבוצה נלמדות אסטרטגיות לשיפור הזיכרון ועקרונות לשמירה על תפקוד ועצמאות לאורך שנים. המשתתפים בקבוצות מדווחים על שיפור ביכולתם לזכור ועל שיפור באיכות חייהם.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

מירית הנדסה – עתלית – רחב
ספורטן – כללי – רחב
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
משתלות יגור – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב