מזהמים ומשלמים: המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצום כספי בסך 2,108,870 שקל על מפעל מכון תערובת לבעלי חיים במפרץ חיפה

המשרד להגנת הסביבה הטיל על מפעל “עמיר דגן מכון תערובת”,  הממוקם בקריית חיים, עיצום כספי בסך 2,108,870 שקלים, בגין הפרות שונות שהובילו לתוספת פליטות של מזהמי אוויר.

ההפרות השונות שיש בהן כדי לגרום לתוספת פליטות של מזהמי אוויר וחלקיקים נשימים המסוכנים לבריאות הציבור, ולמטרדי ריח התגלו במסגרת בדיקות פתע וסיורים אותם ערך מחוז חיפה של המשרד להגנת הסביבה . עם התגלות ההפרות  החל המשרד בהליך אכיפה שבסיומו כאמור הוטל העיצום הכספי.

במשרד להגנת הסביבה מסבירים, כי מניעת זיהום אוויר בכלל ובמפרץ חיפה בפרט עומדת בראש סדר העדיפויות של המשרד, ומפעל עמיר דגן, שהוא בעל פוטנציאל להשפעה ניכרת על הסביבה, נדרש למלא בקפדנות אחר הוראות היתר הפליטה.

בבדיקות הפתע והסיורים נמצא כי לא בוצעה סגירת תאי האחסון, וכן לא הותקנו אמצעי איסוף וניתוב של הפליטות ממערך האחסון בבורות קבלה, כנדרש על-ידי המשרד. בנוסף, נמצאה הפרה מתמשכת בהתאמת הארובות לנוהל הדיגום של המשרד, אשר פגעה ביכולת לבצע דיגום בהתאם להיתר הפליטה ולערוך פיקוח יעיל על פליטות המזהמים.

יצוין, כי הסכום המקורי של העיצום הכספי היה 2.7 מיליון שקל והוא הופחת לכ-2.1 מיליון שקל בהתאם להוראות חוק אוויר נקי (תקנות הפחתה).

מפעל “עמיר דגן מכון תערובת” טרם התקבלה תגובה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.