דיוקן-דרכון מייצג מאת הפסלת אפרת זהבי

אונ’ חיפה – לימודי חוץ – רחב

הפנינג סוכות במוזיאון העיר

בחופשת חול המועד סוכות תיצור הפסלת ההולנדית ילידת חיפה, אפרת זהבי במוזיאון העיר את דיוקנם של המבקרים בתערוכות. במקביל למיצג, תתקיים בסטודיו המרתף סדנת פיסול דיוקן בפלסטלינה להורים ולילדים.
חול המועד סוכות ( 22-24 ספטמבר 2013 ) בין השעות 10:00 – 14:00
SUn_gaze.jpgדיוקן-דרכון
מייצג מאת הפסלת אפרת זהבי

כשהגיעה לראשונה הפסלת אפרת זהבי (נ. 1974, חיפה) להולנד בשנת 2001, היא נדהמה לגלות מגוון עצום של אוכלוסיות, ותיקות וחדשות, צעירות וזקנות, מרובות תרבויות בעיר רוטרדם. המפגש עם העיר הוליד בה את הצורך ליצור ‘אוסף’ של זהויות, של פרצופים מלאומים שונים שראתה ברחוב. מהדחף נולד מייצג המזמין עוברי אורח מקריים לספר את סיפוריהם.
מאז 2007, זהבי נודדת עם הסטודיו שלה בגלריות ובמוזיאונים שונים ברחבי הולנד, יוון וגרמניה. בכל מקום שבו ממוקם המיצג, החלל הופך לסטודיו של האמנית. במהלך המפגש זהבי משוחחת עם הצופה ובמהלך השיחה מפסלת אותו בפלסטלינה. הריאיון הוא חלק בלתי נפרד מהפיסול, זהבי רוצה להכיר את האובייקטים שלה. היא מנסה לברר מי הם, מה המקור שלהם, ומה הן האמונות שלהם ודעותיהם בעניינים אישיים ופוליטיים. כך היא מתעדת את האדם התוסס בדיוקן מלא חיים. הפלסטלינה, כמו ציור תלת ממדי שבו מתערבבים הצבעים, הופכת לדיוקן מפוסל של הצופה. השימוש בפלסטלינה, חומר זמני, בר חלוף, יוצר מתח בין העכשווי לנצחי. מהלכיה של זהבי, שראשיתם בסיטואציה של מעין התאהבות בפניהם של המבקרים במוזיאונים והגלריות השונים, הופכים את עיסוקה בפנים האנושיות למלאכת אספנות, קטלוג מחדש של המבקר כחפץ, אובייקט.
הדיוקן מפלסטלינה מונצח כקלסתרון משטרתי וזהבי מדפיסה אותו ישירות מהמצלמה. את הצילום הדיגיטלי בצירוף של ציטוט ממשפט אחד שתפס את האמנית בשיחה, שולחת במייל למשתתף, כמזכרת מהאירוע, כעדות למפגש.
בחופשת חול המועד סוכות ( 22-24 ספטמבר 2013 ) בין השעות 10:00 – 14:00 תבקר אפרת זהבי במרתף מוזיאון העיר בניסיון ליצור את דיוקנם של המבקרים בתערוכות במוזיאון.
במקביל למיצג, תתקיים בסטודיו המרתף סדנת פסטי-לי-נה: סדנת פיסול דיוקן בפלסטלינה להורים ולילדים. בסדנה יתנסו הילדים והוריהם בבניית ראש אנושי תלת ממדי ויצרו את דיוקנם שלהם ואחד של השני. ההתבוננות ביוצרת המיומנת מאפשרת למידה ומזמינה להתנסות בחוויה הפיסולית-צבעונית. הפלסטלינה כחומר מוכר וזמין, מאפשרת עבודה נעימה וקלה בחומר הפלסטי, ביצירת צורות ועירבוב צבעים ובו בזמן יצירת הדיוקן מאתגרת ומבקשת התבוננות מעמיקה.

מוזיאון העיר, שד’ בן גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל’ 04-9115888
שעות פתיחה: א, ב,ג,ד 10:00-16:00 , ה’ 16:00 – 19:00, ו’ 10:00-13:00 ,
שבת : 10:00-15:00
http://www.hms.org.il

עיריית חיפה – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
תגובות
בטעינה...
באנר יפה נוף רכב עם מסנן החל מינואר 2019 – רחב
ספורטן – כללי – רחב
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB