משפרים את חווית ההמתנה: ספרייה קהילתית הופעלה במרפאת כללית רש במרכז הכרמל

צוות כללית במרפאת רש, בניהולו של ד”ר גיל טלמור, חיפש דרך להידוק הקשר עם הקהילה והפיכת השהייה במרפאה, עד לקבלת הטיפול, לחוויה מהנה וכך התגבש הרעיון להפעיל בתוך המרפאה ספריית השאלה.

במרפאה הוקמו שלוש ספריות שתיים למבוגרים ונוספת לילדים וחברי צוות המרפאה תרמו ספרים ומילאו את מדפי הספרייה במגוון מבוקש וכן פונים לקוראים להביא ספרים נוספים להעשרת ההיצע.

לילך ויטמן ביאליק – ממלאת מקום המנהלת האדמיניסטרטיבית במרפאה, שהייתה בין מובילי היוזמה המקורית ואף הציגה את הפרוייקט במסגרת הכשרת התעודה הניהולית של צוות המינהל בכללית, בה היא משתתפת אומרת:  “ההמתנות במרפאה אינן ממושכות, כי הזימון מתוכנן ויש לנו מערכת ממוחשבת לניהול תורים יעיל. לכן, אנו מאפשרים למטופלים לשאול את הספרים הביתה ולהחזירם בתום הקריאה והתגובות נלהבות”.

בכללית מציינים, כי יוזמה זו הינה גם חלק מפעילות ענפה של כללית בתחום שימור איכות הסביבה, כי היא מאפשרת שימוש חוזר בספרים בדרך פורה ובונה, מדגישה ענת מלמד שמרכזת גם את פעילות כללית ירוקה בהנהלת המחוז. היוזמה להקמת הספרייה, מסביר צוות מרפאת רש, היא דרך נוספת להנעים את השהייה במקום ולקשר את הביקור במרפאה עם חוויות חיוביות. בנוסף, קריאה תורמת לבריאות הנפשית ולשיפור קוגניטיבי ולכן חשוב לנו לעודד אותה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

ספורטן – כללי – רחב
מירית הנדסה – עתלית – רחב
משתלות יגור – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
הסטודיו – אירועי החודש
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB